Leczenie Jak zapobiegać paradontozie przyczyny. Co znaczy ustnej i może prowadzić do utraty zębów.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać paradontozie?

Definicja z ang. How to prevent periodontitis, z niem. Wie um zu verhindern Parodontitis.

Co to znaczy: Paradontoza może być bardzo poważną chorobą dziąseł, która wpływa na higienę j. ustnej i może prowadzić do utraty zębów. Paradontoza występuje wówczas, gdy bakterie, które istnieją w kamieniu nazębnym infekują dziąsła. Powstałe zapalenie dziąseł może doprowadzić do uszkodzenia tkanek i kości wokół zębów. Istnieje kilka prostych procedur, które mogą być podjęte w celu uniknięcia choroby.
krok 1
Jak doradzi każdy dentysta, regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów jest niezbędne dla higieny j. ustnej. Szczotkowanie dwa razy na dzień po posiłku zapobiega formowaniu się kamienia nazębnego. Nitkowanie pomaga także wyeliminować resztki żywności uwięzione pomiędzy zębami, które - jeżeli nie zostaną usunięte, mogą przyczynić się do stworzenia kamienia i paradontozy.
krok 2
Gnijące cząstki żywności nie tylko prowadzą do paradontozy, lecz mogą także powodować nieświeży oddech, co jest następnym symptomem wskazującym na chorobę dziąseł. Innym symptomem paradontozy może być zaczerwienienie albo obrzęk dziąseł. Dziąsła mogą także krwawić w czasie szczotkowania i mogą odchodzić albo oddalać się od zębów. Ruszające się w dziąsłach zęby są innym symptomem tej choroby.
krok 3
Regularne wizyty u dentysty są konieczne do monitorowania ryzyka paradontozy. Stomatolodzy są w stanie wykryć na wczesnym etapie wszelakie oznaki, które mogą prowadzić do paradontozy. Paradontoza może postępować stopniowo, bez wiedzy pacjenta. Może nie może występować ból i jakiekolwiek symptomy, tymczasem choroba będzie rozprzestrzeniać się. Dlatego wizyty u stomatologa są bardzo istotne w procesie wykrywania paradontozy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.