Leczenie Jak zapobiegać próchnicy u dzieci przyczyny. Co znaczy oznaki próchnicy zębów, można je.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiegać próchnicy u dzieci?

Definicja z ang. How to prevent tooth decay in children, z niem. Wie Karies bei Kindern zu verhindern.

Co to znaczy: Próchnicy zębów u dzieci można zapobiec. Nawet jeśli dziecko ma już pewne oznaki próchnicy zębów, można je jeszcze odwrócić. Najlepszym czasem, by zapobiegać próchnicy zębów u dziecka jest okres kiedy pojawi się pierwszy ząb.
krok 1
Spraw, by cukier i słodycze pojawiały się w Twoim domu sporadycznie. Dając dziecku zbyt sporo słodyczy albo słodkich pokarmów sprawia, iż próchnica pojawia się znacznie szybciej.
krok 2
Ogranicz liczbę posiłków i przekąsek, które podajesz dziecku poprzez 5-6 dni. Nie pozwól, by dziecko objadało się poprzez cały dzień jedzeniem. Może to rzeczywiście zaszkodzić zębom dziecka, gdyż żywność będzie osadzać się na zębach cały dzień.
krok 3
Podawaj dziecku wiele wody do picia. Woda powiększa wydzielanie śliny w jamie ustnej, która pomaga zmyć pozostałości cukrów z zębów po jedzeniu. Woda z fluorem również pomaga chronić zęby dziecka przed produkcja kwasu.
krok 4
Zabieraj własne dziecko do dentysty często. Gdy dziecko będzie miało już ok. 4-6 zębów, zabierz go na pierwsze sprawdzanie zębów. Pomoże to dziecku przyzwyczaić się do regularnych wizyt dentystycznych.
krok 5
Zapytaj stomatologa o fluor dla zębów dziecka, jeżeli mieszkasz w obszarze bez wody z dodatkiem fluoru albo, jeżeli zęby dziecka są podatne na próchnicę. Szczeliwo będzie chronić zęby dziecka poprzez sporo miesięcy i będzie zapobiegać próchnicy zębów i przed ubytkami.
krok 6
Upewnij się, iż Twoje dziecko szczotkuje zęby każdego wieczora przed snem. To jest idealny okres, by wyczyścić zęby z jedzenia osadzonego poprzez cały dzień. Większość dzieci w wieku 5 i mniej, nie szczotkują zębów wystarczająco dokładnie. Dlatego zawsze sprawdzaj jak myją zęby i jeżeli zachodzi taka potrzeba, pomóż im w szczotkowaniu.
Wskazówki i ostrzeżenia
jeżeli Twoje dziecko ma wiele ubytków w mlecznych zębach, może to rzeczywiście wywołać uszkodzenie jego zębów stałych.
jeżeli region dziąseł zaraz koło zębów zostanie zainfekowany może wywołać uszkodzenie zęba pod spodem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.