Leczenie Jak złagodzić ból zęba do czasu wizyty u dentysty przyczyny. Co znaczy prysznicem.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak złagodzić ból zęba do czasu wizyty u dentysty?

Definicja z ang. How to ease toothache until the visit to the dentist, z niem. Wie zu lindern Zahnschmerzen bis zum Besuch beim Zahnarzt.

Co to znaczy: Chyba nikomu nie trzeba powtarzać, jak istotna jest higiena. Poza codziennym prysznicem obowiązkowo powinniśmy myć zęby minimum dwa razy na dzień. Ideałem byłoby szczotkowanie ich po każdym posiłku. To gwarantuje nam utrzymanie ich w dobrej kondycji i zdrowiu. Czasem jednak nasze zęby dają o sobie znać w formie uporczywego bólu. Ból zębów świadczy zwykle o próchnicy. Możliwe także, iż przy towarzyszącym bólu szczęki albo dziąseł mamy do czynienia z zapaleniem dziąseł albo innymi zmianami chorobowymi. Istnieją różne powody bólu zębów. Czasem zdarza się tak, iż nasz dentysta nie może nas przyjąć od razu. Co robić w tych momentach? Zamiast łykać masę przeciwbólowych środków wystarczy zastosować kilka sprawdzonych sposobów.
olejek goździkowy,bakteriobójczy płyn rozpuszczony w ciepłej wodzie,aspiryna albo inny lek przeciwbólowy,ciepły okład.
krok 1
Posmaruj bolący ząb olejkiem goździkowym. Ma on właściwości znieczulające i odkażające. Dostaniesz go w większości aptek. Jeżeli masz ubytek w zębie i to on Cię boli włóż do niego nasączoną tym olejkiem watkę. Nie możesz jednak przesadzać ze stosowaniem olejku goździkowego, gdyż stosowany w nadmiarze może wywołać uszkodzenie śluzówki j. ustnej i dziąseł.
krok 2
Od czasu do czasu przepłukuj usta bakteriobójczym płynem rozrobionym w ciepłej wodzie. Pomaga to oczyścić ropne stany zapalne. Stany zapalne regularnie towarzyszom bólom zębów. Pamietaj jednak, aby stosować rozcieńczenia podane na ulotkach. To jest bardzo istotne, gdyż środki zawarte w takich preparatach służące w złych proporcjach mogą podrażnić śluzówkę j. ustnej.
krok 3
Przyłóż do policzka po stronie bolącego zęba ciepły okład. Dlatego ból zmniejszy się. Postaraj się zmieniać okład, aby cały czas był ciepły.
krok 4
Jeżeli powyższe metody nie poskutkowały, zażyj aspiryny albo innego środka przeciwbólowego. Pamiętaj jednak, aby nie stosować więcej niż liczba rekomendowana poprzez producenta.
Wskazówki i ostrzeżenia
Nie myśl wciąż o tym, iż boli cię ząb. To tylko pogorszy sytuację. jeżeli już posmarowałeś dziąsła olejkiem goździkowym i przyłożyłeć ciepły okład na policzek postaraj się położyć i zrelaksować. To jest trudne, lecz skuteczne.Podchodź ostrożnie do stosowania leków przeciwbólowych, gdyż u dentysty także dostaniesz dużą ich dawkę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.