Leczenie Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust przyczyny. Co znaczy może być powodem z wielu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z ust?

Definicja z ang. How to eliminate halitosis, z niem. Wie zu beseitigen Halitosis.

Co to znaczy: Każdy chce by jego oddech był świeży i przyjemny. Nieprzyjemny zapach z ust może być powodem z wielu powodów jednak istnieje także sporo sposobów, by go uniknąć. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad dotyczących likwidowania brzydkiego zapachu z ust.
szczoteczka do zębówpasta do zębówpłyn do płukania jamy ustnejnić dentystycznamiętowa guma do żuciadentysta
krok 1
Myj zęby co najmniej dwa razy w ciągu dnia - rano i wieczorem. To jest podstawa by móc cieszyć się świeżym oddechem. Wskazane jest mycie zębów po każdym posiłku jednak jeżeli nie to jest możliwe, po jedzeniu żuj miętową gumę do żucia. Niemycie zębów skutkuje gromadzenie się jedzenia między nimi a tym samym bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach (i psucie się zębów).
krok 2


Nieświeży oddech - bakterie na języku

Myj język. W czasie mycia zębów nie zapominaj także o dokładnym umyciu języka i dziąseł. Na języku - w szczególności w jego dalszych partiach zbiera się niezwykle wiele bakterii z jedzenia. Im bardziej język jest pokryty białym nalotem - tym więcej bakterii się na nim znajduje. Zawsze zwracaj na to uwagę. Twój język powinien być różowy. Zgromadzone na języku bakterie wydzielają lotne związki siarkowe o ostrym i nieprzyjemnym zapachu.
krok 3
Odwiedź dentystę. Nieprzyjemny oddech może być wywołany psuciem się jakiegoś zęba. Mogą to być ubytki próchnicowe, zgorzel miazgi, psujące się pozostawione korzenie zębów, bakteryjne zapalenie dziąseł i przyzębia, grzybica j. ustnej (po kuracji antybiotykowej albo przy szczególnie osłabionym organizmie), zatoki, owrzodzenia.
krok 4
Używaj nici dentystycznej co najmniej raz na dzień by usunąć resztki jedzenia których nie da się usunąć dzięki szczoteczki.
krok 5
Sucha j. ustna może być następną powodem nieprzyjemnego oddechu. jeżeli masz suchość w ustach musisz pobudzić wydzielanie śliny. Ślina jest bakteriobójcza - jeżeli z jakiegoś powodu wydziela się w mniejszych ilościach, zbierają się bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach z ust.
jeżeli czujesz w ustach suchość sięgnij po miętową gumę do żucia albo cukierki miętowe (na przykład Halls). Staraj się pić więcej wody. To pomoże ci w utrzymaniu świeżego oddechu.
Mniejszy dopływ śliny i wysychanie śluzówek może być wywołane ((na przykład piciem alkoholu, katar i oddychanie poprzez usta, przyjmowanie leków wysuszających gardło i usta i hamujących wydzielanie śliny.
krok 6
Jedzenie takie jak czosnek, cebula i wybrane ostre potrawy są znane z tego, iż powodują nieświeży oddech.
krok 7
Zazwyczaj powód nieświeżego zapachu z ust znajduje się w jamie ustnej jednak może być on także wywołany chorobą przewodu pokarmowego, wrzodami, ostrym nieżytom żołądka, zespołowi złego wchłaniania, przejadaniem się (do przełyku uwalniane są kwaśne soki trawienne powodujące nieprzyjemny zapach z ust), niedrożnością jelit, zapaleniem błony śluzowej nosa, zatok, zapaleniem gardła albo migdałków, a również wybrane choroby płuc. Inne choroby mające wpływ na nieprzyjemny zapach z j. ustnej to cukrzyca, choroby wątroby i mocznica.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.