Leczenie Jak zmniejszyć opuchliznę po wyrwaniu zęba przyczyny. Jak leczyć opuchlizny nie da się.

Czy pomocne?

80% pozytywne
5 głosów

Jak zmniejszyć opuchliznę po wyrwaniu zęba?

Definicja z ang. How to reduce swelling after tooth extraction, z niem. Wie zu verringern nach einer Zahnextraktion Schwellung.

Jak leczy STOMATOLOG w przypadku JAK ZMNIEJSZYĆ OPUCHLIZNĘ PO WYRWANIU ZĘBA: Wyrwanie zęba zawsze wiąże się z późniejszą opuchlizną i bólem. Pomimo, iż opuchlizny nie da się kompletnie usunąć to można ją zmniejszyć kilkoma prostymi sposobami.
krok 1
Włóż do plastikowego woreczka kilka kostek lodu. Woreczek dobrze zawiąż i przełóż do bawełnianych, czystych skarpetek. Przyłóż całość do twarzy i trzymaj poprzez 20 min.. Zabieg ten zmniejszy opuchliznę na kolejne 24 godziny.
krok 2
Do ust włóż kostkę lodu. Powinna się ona znaleźć zaraz w okolicy miejsca po wyrwaniu zęba, pomiędzy dziąsłem a policzkiem. Taki zimny okład od środka i od zewnątrz zredukuje opuchliznę jak także ból.
krok 3
Zamiast lodu możesz użyć także różnych zamarzniętych warzyw, takich jak kukurydza, groszek, posiekana marchewka.
krok 4
Płucz usta lodowatą wodą (tą metodę stosuj dopiero po zagojeniu się zęba).
krok 5
Zażywaj przepisane antybiotyki, by uniknąć stanu zapalnego po wyrwaniu zęba. Antybiotyk także pomoże zmniejszyć opuchliznę.
Wskazówki i ostrzeżenia
Nie przykładaj lodu bezpośrednio do skóry.

Lekarz Stomatolog: JAK ZMNIEJSZYĆ OPUCHLIZNĘ PO WYRWANIU ZĘBA; WIE ZU VERRINGERN NACH EINER ZAHNEXTRAKTION SCHWELLUNG; HOW TO REDUCE SWELLING AFTER TOOTH EXTRACTION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.