Leczenie Dieta po wyrwaniu ósemki przyczyny. Co znaczy znieczulenie i powiązane z nim osłabienie.

Czy pomocne?

87% pozytywne
190 głosów

Dieta po wyrwaniu ósemki

Definicja z ang. What to eat after snatching eight, z niem. Was zu essen nach acht schnappend.

Co to znaczy: Po wyrwaniu zęba na pewno nie będziesz głody, co najmniej do czasu, aż minie znieczulenie i powiązane z nim osłabienie. Jednak już po paru godzinach zacznie ci burczeć w brzuchu. Niewłaściwa dieta może jednak wywołać suchodół zęba albo inne powikłania. Pierwszych kilka dni może okazać się dość trudne, jednak później będziesz mógł stopniowo zacząć znów jeść jedzenie które kochasz.
krok 1
Po zabiegu nie wolno nic jeść ani pić poprzez 2 godziny, jednak jeżeli rana nie była zszywana czas ten może się przedłużyć nawet do 24 h. Dobrze jest w tym czasie położyć się spać. Dlatego nie będziesz tak bardzo odczuwać głodu.
krok 2
Możesz jeść wszystkie miękkie produkty spożywcze jak zmiksowane zupki, desery, puree ziemniaczane i inne miękkie potrawy. Tego typu rzeczy należy jeść poprzez moment przynajmniej 2 dni.
krok 3
Zupy i napoje powinny być w temperaturze pokojowej albo chłodniejszej. Zbyt ciepłe rzeczy mogą wywołać uszkodzenie skrzepu krwi, które pomagają chronić i leczyć region dziąsła, gdzie został usunięty ząb. jeżeli skrzep zostanie rozpuszczony albo wypłukany może dojść do stworzenia suchodołu zęba.
krok 4
Napoje do picia powinny nie być gazowane ani kwaskowate (na przykład sok pomarańczowy, grapeufrutowy i tym podobne). Napoje, które możesz pić to woda, mleko, kawa, zimne herbaty i tym podobne))
krok 5
W zależności od tego, jak goi się rana możesz rozszerzyć własne menu już dnia drugiego albo trzeciego. Możesz zacząć jeść makarony (ugotowane raczej na miękko nie al dente), sery, jajka na miękko i tym podobne)))

krok 6
Po jedzeniu wypłucz wodą z solą albo wodą utlenioną usta jednak nie płucz w taki sposób jak normalnie. Nabierz wody do buzi, delikatnie poruszaj głową na boki (nie szczęką) i wypluj. jeżeli będziesz płukać zbyt energicznie możesz uszkodzić skrzep.
krok 7


puree ziemniaczane

ZIEMNIAKI PUREE
Są łatwe do spożycia i może być jedzone z dodatkiem sosów, śmietany czy przyrumienionego masła.
krok 8
NAPOJE MLECZNE
Może to być zarówno mleko jak i shake mleczny. Są one łatwe do spożycia i rekomendowane w pierwszych dniach po usunięciu zęba (ósemki). jeżeli pijesz je poprzez rurkę to uważaj, by nie naruszyć nią rany. Zamiast rurki możesz je jeść łyżeczką (dla bezpieczeństwa).
krok 9
LODY
Są rekomendowane w pierwszych dniach po usunięciu zęba (ósemki). Wybieraj jednak te czysto mleczne albo zrobione na bazie wody. Nie jedz jednak różków waflowych z lodów szczególnie w pierwszym dniu po zabiegu.
krok 10


jedzenie po wyrwaniu ósemki

JOGURTY I BŁYSKAWICZNE DESERY
Możesz jeść wszelakie desery błyskawiczne (również te w proszku). To są kisiele, galaretki, owsianki, puddingi i tym podobne))))

Pamietaj jednak, iż nie mogą być one zbyt ciepłe. Przed spożyciem dobrze je schłódź.
krok 11
NAPOJE
Możesz pić wszystkie napoje oprócz kwaskowatych soków owocowych (pomarańczowy, grapefruitowy, cytrynowy i tym podobne)))))

) i alkoholi. Unikaj również picia bardzo zimnej wody, która może wywołać ból.
krok 12


dieta po wyrwaniu zęba

PŁATKI OWSIANE I GRYSIK
W pierwszych dniach po wyrwaniu ósemki możesz jeść płatki owsiane i grysik. Do grysiku dodaj jednak nieco więcej wody, by był miększy i rzadszy.

Pomoc w przypadkach: usuwanie ósemki, ekstrakcja zębów mądrości, wyrywanie zębów, co jeść po usunięciu ósemki, dieta po wyrwaniu ósemek, co jeść po ekstrakcji ósemki, usunięcie 8, po usunięciu 8 zęba

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 5

    Witam, czy po chirurgicznym usunięciu osemki i zszyciu rany musi pojawić się skrzep na tych właśnie szwach?

    Co mogę zjeść po wyrwaniu ósemki? Co należy jeść po ekstrakcji zęba ósmego? Zalecenia po usunięciu 8 zęba proszę podać tutaj.

    Jak długo powinna goić się rana po siódemce? Czy można palić elektronicznego papierosa? Jeśli nie to po ilu dniach można spokojnie zacząć go palić?

    czy mozna jesc mandarynki oraz platki czekoladowe dzien po wyrwaniu 6 ??

    Witam, w środę miałem ekstrakcje lewej dolnej 8,zaznaczam mam szytą.Dzisiaj po południu wypłukałem skrzep.Dużo czytałem opinii innych ,jednak nikt nie podpowiedział,ile dni powinien być ten skrzep.Proszę o info,jestem trochę poddenerwowany,bo jest sobota po 20,i nie wiem gdzie się udać,w razie bólu