Leczenie Jak zminimalizować alergię na sierść kotów przyczyny. Co znaczy Regularnie chcemy mieć.

Czy pomocne?

100% pozytywne
3 głosy

Jak zminimalizować alergię na sierść kotów?

Definicja z ang. How to minimize allergic to cat dander, z niem. Wie zu minimieren allergisch auf Katzenhaare.

Co to znaczy: Alergia na kocią sierść jest utrapieniem i zmorą wielu wielbicieli kotów. Regularnie chcemy mieć kota w domu, jednak uciążliwe dolegliwości alergenne takie jak kichanie, katar czy łzawienie oczu nie są do zniesienia poprzez dłuższy moment. Kocie alergeny są bardzo małe, łatwo przedostają się powietrzem do naszych nosów i oczu jak także są bardzo mocne. Kocie alergeny utrzymują się regularnie w mieszkaniu nawet poprzez parę lat. Jeżeli decydujemy się na pozostawienie kota w domu należy przestrzegać paru rad, by zmniejszyć uciążliwe dolegliwości nękającej nas alergii.
krok 1


Kot

Nie wpuszczamy kota do sypialni. Może to być trudne ponieważ kotki najchętniej wchodzą tam gdzie im na ogół nie wolno, jednak nie możemy dopuścić by kocie alergeny były w naszym łóżku. Te parę godz. snu bez alergenów pomoże nam przetrwać resztą dnia na zabawach z kotem.
krok 2
Biorąc pod uwagę fakt, iż na pewno nie uda się nam powstrzymać koteczka przed paroma wizytami na naszym łóżku należy prać całą pościel minimum co dwa tygodnie w temperaturze 40oC. Warto zakupić pościel przeznaczoną specjalnie dla alergików, którą można prać w temperaturze 60oC (na przykład Hollofil Allerban).
krok 3
Zawsze należy umyć dokładnie ręce po każdej zabawie z kotem. Odzwyczaj się od dotykania rękoma twarzy i - tym bardziej oczu.
krok 4


Kąpanie kota

Jak najczęściej należy myć kota. Nie musi to być prysznic czy pranie. Wystarczy przetrzeć jego futerko wilgotną gąbeczką i raz na dzień przeczesać specjalnym kocim grzebykiem.
krok 5
Zakup środek, który redukuje powody alergii. Są one regularnie dostępne w lepszych sklepach zoologicznych i w sklepach internetowych. Środek ten rozpyl na futerku kocim, dywanach, meblach i firankach. (Szczerze powiedziawszy to najlepiej abyśmy się pozbyli dywanów, wykładzin, zasłon i wszelkich innych materiałów, które mogą gromadzić w sobie kocie alergeny).
krok 6
Sprzątaj, myj, odkurzaj, wietrz pomieszczenia tak regularnie jak to tylko możliwe. Jeżeli istnieje taka sposobność spraw sobie dobry odkurzacz.
krok 7
Koniecznie kup filtry do powietrza, które zainstaluj w każdym pomieszczeniu.
krok 8


Kotki

Przemyśl kurację odczulającą. Co prawda zwykle ona nie pomaga jednak czasami zdarza się iż przynosi pozytywne efekty. Zasięgnij opinii u lekarza alergologa.
Wskazówki i ostrzeżenia
Wykorzystywanie się do wyżej wymienionych zaleceń na pewno nie zlikwiduje w całości naszych dolegliwości związanych z alergią ale na pewno znacznie ją ograniczy.
Tylko od Ciebie zależy jak bardzo chcesz mieć swojego ulubieńca przy sobie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.