Leczenie Jak naturalnie wzmocnić naczynka przyczyny. Jak leczyć elastyczność. Jeżeli pojawiają się.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak naturalnie wzmocnić naczynka?

Definicja z ang. How to naturally strengthen the capillaries, z niem. Wie zu stärken natürlich die Kapillaren.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK NATURALNIE WZMOCNIĆ NACZYNKA: Popękane naczynka pojawiają się, gdy ścianki żyłek są osłabione i tracą swą elastyczność. Jeżeli pojawiają się regularnie, udaj się do lekarza, by się upewnić, czy nie są one symptomem jakiejś choroby. Wybrane leki takie jak np. aspiryna, mają właściwości rozrzedzające krew, co może prowadzić do pękania naczynek. Unikaj także wysokich temperatur i alkoholu. Na całe szczęście są zioła, które przyniosą ci ulgę. Wzmocnią ścianki naczyń krwionośnych i zwiększą ich elastyczność. Kupisz je w każdym dobrym sklepie zielarskim.
krok 1
Borówka brusznica. Zawiera ona antyoksydanty, które są odgrywają istotną rolę w pracy układu krwionośnego. Antyoksydanty naprawiają i regenerują popękane i osłabione naczynka i żyły. Zawarte w borówce brusznicy antyoksydanty zwiększają produkcję glikozoaminoglikanów, które są pomocne w syntezowaniu kolagenu do wzmocnienia ścianek żył i naczyń krwionośnych. Możesz spożywać borówki jako suplement diety.
krok 2
Myszopłoch (ruszczyk). Myszopłoch zawiera dwa aktywne składniki, ruskogeninę i neoruskogeninę, które redukują stan zapalny i wzmacniają ściany żył i naczyń krwionośnych. Można go kupić w kapsułkach. Uważaj jednak na myszopłocha jeżeli masz wysokie ciśnienie.
krok 3
Gotu Kola. Roślina ta zawiera flawonoidy, które powiększają tonus mięśnia sercowego. Regularne wykorzystywanie Gotu Koli redukuje powstawanie żylaków i blizny. Działa przeciwobrzękowo, poprawia czynności naczyń włosowatych. Wygładza skórę i poprawia jej nawodnienie. Nie stosuj w czasie ciąży. Może wywołać poronienie.
krok 4
Arnika pospolita. Arnika ma właściwości łagodzące ból i stany zapalne wywołane niedobrym stanem żył i naczyń włosowatych. Pomaga również likwidować siniaki. Możesz stosować kompresy albo kremy zawierające arnikę. Możesz także dodawać kilka jej kropel do szklanki wody.
krok 5
Żywokost. Jest jednym z najdłużej stosowanych ziół jeżeli chodzi o leczenie skóry. Łagodzi stany zapalne żył i naczyń włosowatych. Ma również super wpływ na siniaki i inne uszkodzenia skóry. A to wszystko dzięki zawartości alantoniny. Możesz stosować kremy z żywokostem, albo robić sobie okłady. Nie stosuj żywokostu od wewnątrz, może uszkodzić wątrobę.
krok 6
Pietruszka. To bardzo popularne zioło może być z powodzeniem służące w leczeniu pajączków i siniaków. Nawilż mocno pietruszkę i przyłóż do wybranego miejsca, owiń bandażem. Im dłużej pozostawisz kompres, tym lepiej. Za każdym razem używaj świeżej pietruszki.
krok 7
Kurkuma. Szeroko służące zioło. Z pewnością znajdziesz go w swojej kuchni. Dodawany jest także do curry. Chroni przed zakrzepami, powiększa przepływ krwi i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych.
krok 8
Bodziszek (geranium). Wspomaga odbudowę popękanych naczynek, jest służący w leczeniu egzemy i siniaków. Bardzo przyśpiesza leczenie.




Wskazówki i ostrzeżenia
Przy dolegliwościach związanych z naczyniami krwionośnymi musisz pamiętać, by zawsze skontaktować się z LEKARZEM.

Lekarz Internista: JAK NATURALNIE WZMOCNIĆ NACZYNKA; WIE ZU STÄRKEN NATÜRLICH DIE KAPILLAREN; HOW TO NATURALLY STRENGTHEN THE CAPILLARIES;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.