Do czego jest Lactulosum? Inna nazwa leku: LACTULOSUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Lactulosum

Nazwa międzynarodowa dla Lactulosum: LACTULOSUM

Lek Lactulosum informacje: Jet to lek o działaniu przeczyszczającym, pobudzającym kurczliwość jelit. Jest to syntetycznie otrzymany dwusacharyd, który nie wchłania się z przewodu pokarmowego i nie ulega trawieniu, a w jelicie grubym ulega rozkładowi na kwas octowy i mlekowy. Kwasy te pobudzają perystaltykę jelita oraz powodują przenikanie wody do treści kałowej (rozrzedzają ją).
Lactulosum dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu przewlekłego zaparcia oraz zaburzeń wywołanych niewydolnością wątroby.
Lactulosum metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Dawkowanie jest ustalane indywidualnie w zależności od reakcji organizmu na lek. Lek przyjmuje się zwykle w 1 dawce, najkorzystniej przed spożyciem śniadania ; gdy lek jest stosowany w kilku dawkach, przyjmuj go przed posiłkami. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Lactulosum poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na galaktozemię O tym, że stwierdzono u Ciebie nietolerancji laktozy Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Lactulosum w przypadku:
Lactulosum skutki uboczne: Czasami na początku leczenia mogą wystąpić bóle brzucha. Nudności, wymioty, biegunka przy stosowaniu zbyt dużych dawek. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Lactulosum:
Wygląd Lactulosum opakowanie: syrop

Informacje LACTULOSUM zastosowanie w Słownik lekarstw L .

Dodaj opinię o Lactulosum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Lactulosum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.