Leczenie Jak leczyć uczulenie na słońce przyczyny. Co znaczy opalenizny. Zaczerwienienie skóry po.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć uczulenie na słońce?

Definicja z ang. How to treat allergic to the sun, z niem. Wie zur Behandlung allergisch auf die Sonne.

Co to znaczy: Słońce ma bardzo negatywny wpływ na Twoją skórę, nie licząc oczywiście opalenizny. Zaczerwienienie skóry po każdym wyjściu na słońce może być wywołane nie tyle opaleniem skóry i jej podrażnieniem promieniami słonecznymi, co uczuleniem na słońce. Mamy oczywiście różne rodzaje alergii na słońce, od bardzo łagodnych do chronicznych. Może się zacząć od zaczerwienienia i delikatnej wysypki. Nieleczone albo zaniedbane prowadzi do poważnych problemów skórnych.
krok 1
Typy alergii
Najpopularniejsza jest alergia występująca wczesnym latem. Kilka godz. spędzonych na tak zwany 'pierwszym słońcu' może spowodować tego typu alergię. Zasadniczo rozpoczyna się ona zaburzeniem działania mechanizmu immunologicznego, potem po dłuższym przebywaniu na słońcu dochodzi wysypka. negatywny wpływ mają promienie UVA i UVB.
Istnieje także rodzaj alergii wywołany reakcją chemiczną zachodzącą pomiędzy promieniami słonecznymi, a kosmetykami, którymi smarujemy naszą skórę. Słońce wchodzi w reakcję z fluidami, które nakładam na twarz, a nawet z kosmetykami chroniącymi nas przed słońcem. Nie każda skóra reaguje na dany kosmetyk tak samo.
Zbyt długie przebywanie na słońcu także może spowodować alergię. Skóra może pokryć się krostkami. Zdarza się to, gdy następuje zmiana pór roku i wiosna przechodzi w lato. To jest choroba chroniczna, po której zostają ślady, nawet po wyleczeniu krostek.
krok 2
Leczenie farmakologiczne
Leki antyhistaminowe – Za ich pomocą wyleczysz pęcherze wywołane zbyt długim przebywaniem na słońcu. Histamina jest substancją inicjującą rozwój zapalenia alergicznego. Kiedy jest uwolniona w organizmie mamy katar, gorączkę, i tym podobne Leki antyhistaminowe hamują wydzielanie histaminy i rozwój alergii.
Kortykosteroidy – hormony regulujące przemianę węglowodanów, tłuszczów i białek. Można je znaleźć w niektórych kremach. Pomagają w leczeniu stanów zapalnych skóry wywołanych oparzeniami słonecznymi. Nie to jest lek, lecz hamuje alergię przed rozwijaniem się.
Prednizon – jest odmianą kortykosteroidów. Kontroluje mechanizm immunologiczny tłumiąc symptomy alergii.
 
krok 3
Domowe metody na alergie słoneczne
Mleko – Mleko jest doskonałym lekiem na każdy problem skórny. Łagodzi swędzenie i wysypkę. Smaruj skórę mlekiem za każdym razem, gdy wracasz ze słońca. Po trzykrotnym 'wsmarowaniu' mleka w skórę przemyj ją chłodną wodą.
Mleko kokosowe i jogurt naturalny – Zmieszaj oba te składniki i wypij krótko po powrocie ze słońca. Pomoże to w poprawie kondycji skóry.
Ogórek – Utłucz ogórka na papkę i nanieś na podrażnione miejsca. Złagodzi zaczerwienienie i zapobiegnie rozprzestrzenieniu się wysypki.
 
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.