Leczenie Jak pokonać alergię przyczyny. Co znaczy życie. Nasila się ona w okresie letnim, kiedy to.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pokonać alergię?

Definicja z ang. How to beat allergies, z niem. Wie schlagen Allergien.

Co to znaczy: Alergia to bardzo nieprzyjemna dolegliwość. Może nam dość znacząco uprzykrzyć życie. Nasila się ona w okresie letnim, kiedy to zaczynają rozkwitać różnego rodzaju rośliny. To właśnie w tym czasie alergicy przeżywają katusze. Alergia jest definiowana jako patologiczna reakcja tkanek na dany alergen. Tą patologiczną reakcją może być na przykład ciągły katar, czy także łzawienie z oczu. Może ona przybierać ostrzejsze formy w formie, która może zagrażać życiu, na przykład wstrząs anafilaktyczny. Dlatego także tak istotne jest szczegółowe rozpoznanie na co jesteśmy uczuleni, a następnie przeciwdziałanie skutkom tego zaburzenia. Oczywiście najlepszą sposobem zapobiegania alergii jest pozbycie się alergenu. Jednak regularnie zdarza się tak, iż to jest niemożliwe. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące walki z alergia.
krok 1
Najpierw zajmiemy się metodami, które możesz wypróbować sam w domu. Są one proste i skuteczne. Oczywiście ich efektywność będzie różna u poszczególnych osób. By zdopingować organizm do walki z alergią powinniśmy dostarczać mu odpowiednią liczba witaminy B5 i witaminy E. Ich spożycie powinno być zwiększone. Witaminę B5 znajdziesz min. w drożdżach, wątróbce, rybach, orzechach włoskich, z kolei wit. E jest obecna w olejach roślinnych, migdałach, jajkach czy warzywach, szczególnie tych z zielonymi liśćmi. Oczywiście możesz zakupić także odpowiednie suplementy.
krok 2
Dobrym rozwiązaniem jest także olej rycynowy. Pięć kropel należy rozpuścić w około 100ml wody bądź także jakiegoś soku. Trzeba to pić na czczo poprzez moment trwania alergii. Szczególnie pomaga przy alergii skóry i przewodu pokarmowego. Dobrze jest także wprowadzić do diety zwiększoną liczba witaminy C. Powiększa ona odporność organizmu, a tym samym pomaga w walce z alergenami. Witaminę C znajdziesz min. w kiwi, owocach cytrusowych, papryce, kapuście kiszonej, porzeczkach czy także winogronach.
krok 3
Jeżeli powyższe sposoby nie pomagają, należy wypróbować inne. Można skorzystać z leków dostępnych w aptekach. Są one wydawane bez recepty. Najczęściej w terapii stosuje się leki przeciwhistaminowe, przeciwleukotrienowe, kromony, czy także glikokortykosteroidy. Należy pamiętać, iż leki tego typu regularnie leczą tylko symptomy, a nie powody. Warto także zaznaczyć, iż tego typu leki należy łykać odpowiednio wcześniej. Najlepiej dwa tygodnie przed okresem, gdzie dopada nas alergia. Wtedy leki te będą bardziej skuteczne, niż w chwili, gdy zaczniemy je łykać po wystąpieniu pierwszych objawów.
krok 4
Następną możliwością walki z alergią jest odczulanie, inaczej immunoterapia. Polega ona na podawaniu alergikowi małych dawek alergenu, stopniowo zwiększając jego liczba. Przeważnie są one podawane w formie szczepionek. to jest jednak mechanizm długookresowy i dość kosztowny.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    Witam, zwracam się z prośbą o analizę mojego wyniku testów alergicznych w których zaznaczone mam dermatophagoides pteron. z wynikiem 4, dermatophagoides farinea z wynikiem 3, kupkówka pospolita z wynikiem 3, tymotka łąkowa wynik 3. Proszę o krótką analizę. Występują u mnie duszności podczas choroby typu grypa, angina. I podczas uprawniania sportów.

    Witam, Czy można odczulać się na alergen psa i kota jednocześnie za pomocą inną niż szczepionki (mam na myśli metodę podjęzykową, tabletki etc.) ?