Leczenie Jak sobie radzić z dolegliwościami żołądkowymi przyczyny. Co znaczy się dla nas niekiedy w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak sobie radzić z dolegliwościami żołądkowymi?

Definicja z ang. How to cope with abdominal complaints, z niem. Wie mit Bauchbeschwerden zu bewältigen.

Co to znaczy: Sporo osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe, które objawiają się dla nas niekiedy w bardzo przykry i wstydliwy sposób. Problemy żołądkowe mają regularnie osoby przepracowane, narażone na ciągły stres, czy także takie, które najzwyczajniej nie prowadzą najzdrowszego stylu życia. Jeżeli masz już dosyć uciążliwych problemów żołądkowych i pragniesz zmienić coś w swoim życiu, oto kilka porad, jak sobie z nimi radzić.
krok 1


ból brzucha

Jedną z najczęstszych przyczyn pojawienia się dolegliwości żołądkowych jest stres i przemęczenie. Współczesny styl życia, bardzo szybki i konsumpcyjny, sprawia, iż wszelkiego rodzaju niepowodzenia odbijają się nie tylko na stanie naszej psychiki, ale także na stanie naszego zdrowia. Dlatego jeżeli widzisz, iż nadmiar obowiązków sprawia, że cierpisz na ciągłe bóle żołądka, kłucie etc., powinieneś koniecznie zrezygnować z wykonywania wszystkich rzeczy i nie obarczać się zbyt różnymi obowiązkami. Gdyż, jeżeli nie zadziałasz w porę, za jakiś czas Twój organizm będzie na skraju wytrzymałości, a Ty staniesz się przedwcześnie osobą niezdolną do pracy.
krok 2


fast food

Następnym czynnikiem wpływającym negatywnie na pracę naszego układu trawiennego jest źle zbilansowana dieta. Bardzo regularnie osoby, które chcą schudnąć w krótkim czasie, decydują się na przejście na tak zwany diety cud. Jednak tego typu diety są bardzo regularnie niezwykle wycieńczające dla naszego organizmu, gdyż dostarczamy tylko niektórych składników odżywczych potrzebnych do właściwego funkcjonowania organizmu. Ponadto bardzo regularnie zdarza się, iż spożywamy zbyt rzadko i w zbyt wielkich ilościach posiłki w ciągu dnia. Najzdrowszym rozwiązaniem jest spożywanie pięciu mniejszych posiłków. Zdarza się także, iż wybrane osoby z braku czasu zupełnie nie zwracają uwagi na to, co jedzą. Dlatego jeżeli nie chcesz przedwcześnie cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe, powinno się zrezygnować z tak zwanych szybkich posiłków typu Fast food i słodyczy na rzecz warzyw i owoców, czy także pożywnych kanapek. Warto także jeść otręby, jogurty i pić herbatki ziołowe, które usprawnią pracę naszego układu trawiennego.
krok 3


tabletki

Innym czynnikiem negatywnie wpływającym na nasz żołądek jest spożywanie niektórych lekarstw. Leki o działaniu przeciwbólowym, retinoidy, leki przeciwtrądzikowe regularnie prowadzą do załamania się naszego układu trawiennego. Wtedy regularnie pojawiają się zaparcia, biegunki, gazy i wzdęcia. W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do lekarza, który zleci nam wykonanie serii badań i podejmie decyzje o dalszym kontynuowaniu kuracji.
krok 4


impreza

Różnego rodzaju używki, takie jak alkohol i papierosy maja równie szkodliwy wpływ na nasz żołądek. Częste spożywanie dużych ilości alkoholu i palenie papierosów mogą wspomóc rozwój refluksu żołądkowo- przełykowego, raka jamy gardłowo-krtaniowej, przełyku, żołądka i jelita grubego. Działanie alkoholu uszkadza także błonę śluzową żołądka. jeżeli więc pragniesz uniknąć tych niezwykle groźnych chorób, bardzo istotnym jest aby rzucić palenie i znacznie ograniczyć spożycie alkoholu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.