Leczenie Co zabrać do szpitala przyczyny. Co znaczy pamiętaj o tym, iż przy przyjęciu poproszą cię.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Co zabrać do szpitala?

Definicja z ang. What to bring to the hospital, z niem. Was ins Krankenhaus zu bringen.

Co to znaczy: Jeżeli ty albo twoje dziecko po raz pierwszy wybieracie się do szpitala pamiętaj o tym, iż przy przyjęciu poproszą cię o cały zbiór dokumentów. Musisz je zawczasu przygotować. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się jak przygotować się do pobytu w szpitalu aby nie był on koszmarem. Niekiedy jesteśmy zbyt szokowani nagłą koniecznością pobytu w szpitalu i nie pamiętamy o najważniejszych dokumentach. Warto zatem na chłodno przyswoić sobie taką wiedzę.
krok 1
Są dwa typy przyjęć do szpitala. W razie wypadków albo nagłych pogorszeń stanu zdrowia zgłaszasz się na oddział ratunkowy albo na izbę przyjęć bez skierowania od lekarza. Jeżeli jednak pobyt w szpitalu jest zaplanowany powinieneś okazać skierowanie, które jest istotne poprzez 30 dni. Takie skierowanie może być wystawione poprzez lekarza specjalistę albo lekarza posiadającego indywidualną praktykę lekarską bądź poprzez lekarza z państwowego ośrodka zdrowia. Zwróć uwagę na to czy twoje skierowanie zawiera pieczątki jednostki kierującej cię do szpitala i pieczątkę lekarza z jego wyraźnym podpisem. Bez takiej pieczątki możesz nie zostać przyjęty.
krok 2
Bardzo istotnym dokumentem, który musisz okazać w izbie przyjęć jest aktualna książeczka ubezpieczeniowa, pamiętaj aby sprawdzić czy masz ją podbitą (aktualnie istnieje wymóg podbijania książeczki ubezpieczeniowej raz w miesiącu). Musisz również okazać swój dowód osobisty i książeczkę RUM (Rejestru Usług Medycznych). Jeżeli pobyt w szpitalu jest kontynuacją leczenia niezbędna jest dokumentacja poprzednich pobytów w szpitalu i listę leków, które przyjmujesz (nawet jeżeli to są leki niezwiązane z obecnym pobytem w szpitalu). To jest ważne dla ustalenia zestawu leków, które ewentualnie będziesz przyjmować w szpitalu i po pobycie w nim. Część leków wchodzi ze sobą w interakcje dlatego wiadomość o wszystkich przyjmowanych lekarstwach jest bardzo istotna. jeżeli nie posiadasz wskazanych dokumentów twój pobyt w szpitalu będzie płatny z twojej własnej kieszeni!
krok 3
jeżeli zostałeś przyjęty w trybie nagłym musisz w przeciągu tygodnia od zakończenia leczenia szpitalnego przedstawić dokumenty uprawniające do bezpłatnego pobytu w szpitalu. W innym przypadku pobyt zostanie uznany za odpłatny.
Wskazówki i ostrzeżenia
Prócz ważnych dokumentów do szpitala trzeba wziąć piżamę i najlepiej również dres, gdyż na większości oddziałów dozwolone jest chodzenie w stroju sportowym w ciągu dnia. Nie zapomnij o środkach higieny osobistej, ręczniku i klapkach. W szpitalu będziesz miał wiele wolnego czasu, możesz zatem zabrać książkę, którą chciałeś od dawna przeczytać. Warto także zabrać zatyczki do uszu, gdyż współlokatorzy z pokoju mogą głośno chrapać w nocy. jeżeli pacjentem będzie twoje dziecko nie zapomnij włożyć do szpitalnego plecaczka ulubioną przytulankę twojego dziecka. Warto zabrać także pewną sumę pieniędzy, którą będziemy mogli wydać w przyszpitalnym sklepiku.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.