Leczenie Domowe sposoby na migdałki przyczyny. Jak leczyć może mieć różny stopień nasilenia. W.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na migdałki

Definicja z ang. Homemade ways tonsils, z niem. Selbst gemachte Wege Mandeln.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku DOMOWE SPOSOBY NA MIGDAŁKI: Zapalenie migdałków powstaje w efekcie infekcji bakteryjnej albo wirusowej i może mieć różny stopień nasilenia. W razie przewlekłego zapalenia migdałków następuje ich zwiększenie i regularnie powtarzające się ataki infekcji. Zapalenie migdałków to choroba zakaźna, która bardzo szybko może rozprzestrzenić się od jednej osoby do drugiej. Najczęstszymi symptomami są ból gardła, gorączka, ból migdałków (szczególnie w czasie przełykania), katar, zatkany nos, kaszel i kichanie. Wybrane dolegliwości można wyleczyć w domu dzięki naturalnych środków. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak domowymi sposobami wyleczyć migdałki.
krok 1
Do szklanki ciepłej wody dodaj cztery łyżeczki miodu, ¼ łyżeczki soli i świeżo wyciśnięty sok z limonki albo cytryny. Wszystkie te składniki dokładnie wymieszaj ze sobą i tak przygotowany płyn pij dwa razy w ciągu dnia. To jest jeden z najlepszych domowych środków na zapalenie migdałków.
krok 2
Innym skutecznym środkiem na migdałki jest wypicie tuż przed snem szklanki gorącego mleka z dodatkiem szczypty kurkumy i pieprzu. Kontynuuj leczenie poprzez trzy następne noce.
krok 3
Połączenie soku z marchwi, soku z buraków ćwikłowych i soku z ogórka to następny doskonały środek na leczenie zapalenia migdałków. Zmieszaj 300ml soku z marchwi z 100ml soku buraków i 100ml soku z ogórka. Tak przygotowany płyn pij raz na dzień.
krok 4
W 50ml mleka zagotuj 12g kwiatów fiołka wonnego. Przecedź mleko, ostudź i wypij je. Odcedzone kwiaty fiołka są również przydatne w leczeniu zapalenia migdałków. Podsmaż je z odrobiną masła i nałóż na noc na szyję jako okład.
krok 5
Do pól litra wody wsyp 2 łyżki nasion kozieradki i gotuj je na małym ogniu poprzez ok. 30 min.. Odstaw na bok, poczekaj aż wywar ostygnie. Przecedź wodę i płucz nią gardło 2 razy na dzień.
krok 6
Do młynka wsyp równe ilości nasion gorczycy, chrzanu, siemienia lnianego, jęczmienia i nasion rzodkiewki. Przygotuj z nich papkę i zastosuj ją na bolące migdałki.
krok 7
Spal kilka gałązek hiacynta wodnego, tak by utworzył się z nich popiół. Zmieszaj go z olejem z gorczycy i zastosuj mieszankę na migdałki. To jest doskonały sposób na złagodzenie stanu zapalnego migdałków.
krok 8
Innym skutecznym domowym metodą na leczenie migdałków jest ugotowanie kilku surowych fig i starcie ich na tarce. Dodaj do nich wodę, tak by stworzyć papkę. Zastosuj ją na gardło.
krok 9
Do miski wody dodaj odrobinę kory z akacji i zagotuj ją. Pozostaw na ogniu poprzez ok. 20 min.. Po schłodzeniu wywar przecedź i stosuj do płukania gardła.
krok 10
Innym skutecznym metodą na leczenie migdałków jest cytryna. Przetnij owoc na dwie połówki, na jedną z nich nasyp odrobinę pieprzu i soli, a następnie dociśnij je do wnętrza owocu łyżką. Liż połówkę cytryny dopóki nie wydobędziesz niej całego soku. Powtarzaj tą czynność dwa razy na dzień.
krok 11
Przejdź na dietę składającą się wyłącznie z owoców. Spożywaj je poprzez 3–4 dni. Owoce są bardzo pomocne w leczeniu zapalenia migdałków.

Lekarz Internista: DOMOWE SPOSOBY NA MIGDAŁKI; SELBST GEMACHTE WEGE MANDELN; HOMEMADE WAYS TONSILS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.