Leczenie Domowe sposoby na opuchliznę nóg przyczyny. Jak leczyć zgromadzonych w organizmie. Jeżeli.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Domowe sposoby na opuchliznę nóg

Definicja z ang. Homemade ways to leg swelling, z niem. Selbst gemachte Wege geschwollene Beine.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku DOMOWE SPOSOBY NA OPUCHLIZNĘ NÓG: Nerki odgrywają główną funkcję w oczyszczaniu krwi i usuwaniu nadmiaru płynów zgromadzonych w organizmie. Jeżeli nie funkcjonują poprawnie, może to skutkować opuchlizną nóg i kostek. Obrzęk ten może być wywołany także szeregiem innych czynników, których określenie należy powierzyć lekarzowi. tak aby zmniejszyć opuchliznę kończyn, prawdopodobnie przepisze on środek moczopędny, który pomoże usunąć z organizmu nadmiar płynów. Istnieją jednak naturalne i domowe metody walki z opuchlizną nóg i stóp. Jakie to metody, dowiesz się poniżej.
krok 1
Domowe metody na opuchliznę nóg i stóp
Wybranie skutecznego metody walki z opuchlizną nóg zależy od powody obrzęku. Poniżej znajdziesz trzy najskuteczniejsze domowe metody na opuchliznę, przetestuj je na sobie.
Korzystny wpływ na pomniejszenie opuchlizny ma miejscowe wykorzystywanie octu winnego. Zmieszaj dwie części octu z dwiema częściami ciepłej wody. Zamocz w miksturze ręcznik i nałóż tak przygotowany okład na nogi. Pozostaw go na 8-10 min., po czym zdejmij. Okłady rób 3-5 razy na dzień. Jeszcze lepszy sukces uzyskasz stosując naprzemiennie okłady ciepłe i zimne.
Zmieszaj ze sobą ½ łyżki melasy, 1 łyżkę anyżu i 250 ml wody. Pij tę miksturę każdego dnia. Pomoże ona zmniejszyć opuchliznę stóp, w szczególności jeżeli nie ma ona przewlekłego charakteru.
Leki homeopatyczne, takie jak na przykład Boiron Bryonia alba, są skuteczne wówczas, gdy opuchlizna powstała w efekcie uszkodzenia albo zwichnięcia stawu skokowego, z kolei gdy ma ona charakter przewlekły pomogą takie leki jak na przykład Boiron Arsenicum album (również środek homeopatyczny).
Na opuchliznę pomogą również zioła: owoc jałowca (działa moczopędnie, pomagając pozbyć się z organizmu nadmiaru płynów), głóg (korzystnie wpływa na krążenie, reguluje ciśnienie krwi i wspomaga układ nerwowy), korzeń i liść mniszka lekarskiego (wspiera pracę wątroby i nerek, ma działanie moczopędne). Należy stosować po jednej kapsułce każdego z tych ziół ( albo po 15 kropli wyciągu) trzy razy na dzień.
krok 2
Naturalne metody na opuchliznę stóp i kostek
To, czy dany sposób okaże się efektywny, również zależy od podłoża opuchlizny. Obustronny obrzęk kończyn dolnych ( albo opuchlizna stóp mogą wystąpić w efekcie problemów z nerkami, zastoinowej niewydolności krążenia ( albo ciąży. Jednostronny obrzęk (opuchlizna jednej stopy) może być z kolei wywołany zapaleniem zakrzepowym żył, żylakami ( albo uszkodzeniem/skręceniem stawu skokowego.
krok 3
Oto najprostsze i zarazem w najwyższym stopniu skuteczne domowe metody na opuchliznę stóp:
Trzymaj nogi w górze. Siedząc ( albo leżąc, podłóż pod nie grubą poduszkę, tak, aby znajdowały się powyżej poziomu serca. Wspomoże to krążenie krwi i zmniejszy opuchliznę.
Noś uciskowe skarpetki ( albo pończochy. Wywierają one odpowiedni nacisk na nogi, poprawiając krążenie, wspomagając rozprowadzanie nadmiaru nagromadzonych w kończynach płynów i widocznie zmniejszając opuchliznę.
Ogranicz spożycie soli i wody. Sól zatrzymuje w organizmie płyny, co bezpośrednio przekłada się na opuchliznę kończyn dolnych.
Nie trzymaj stóp w jednej pozycji poprzez dłuższy moment. Naturalne ruchy nóg powodują skurcze mięśni łydek, co w rezultacie pozwala uwolnić zgromadzony w kończynach dolnych nadmiar płynów. Pomocne będą także proste ćwiczenia, takie jak ruszanie stopami w kostce w przód i w tył ( albo robienie stopami kółek.

Lekarz Internista: DOMOWE SPOSOBY NA OPUCHLIZNĘ NÓG; SELBST GEMACHTE WEGE GESCHWOLLENE BEINE; HOMEMADE WAYS TO LEG SWELLING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.