Leczenie Jak dbać o nogi przyczyny. Jak leczyć abyś coś zrobiła z nimi. Musisz zacząć dbać o żyły.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak dbać o nogi?

Definicja z ang. How to care for feet, z niem. Wie für die Füße zu kümmern.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK DBAĆ O NOGI: Gdy na Twoich nogach pojawiło się kilka pajączków, to sygnał iż najwyższy czas abyś coś zrobiła z nimi. Musisz zacząć dbać o żyły. Nogi odpłacą Ci się za to pięknym wyglądem i bez wstydu będziesz mogła pokazać je w kostiumie kąpielowym w czasie wakacyjnych urlopów. Jeżeli nie chcesz by pajączki i popękane żyłki się rozprzestrzeniały spróbuj zastosować poniższe rady.
krok 1
Ruch. Staraj się poświęcić na jakąś aktywność fizyczną co najmniej 30 min. na dzień. Może to być jazda na rowerze, gimnastyka, energiczny marsz, taniec i tym podobne unikaj tkwienia w bezruchu. Gdy musisz stać albo siedzieć zataczaj palcami kółka, unoś albo podkurczaj stopy, drepcz w miejscu, napinaj na krótkie chwile mięśnie nóg. Założona noga na nogę wygląda elegancko, lecz bardzo nie służy żyłom. Nie siadaj również na podkurczonej nodze.
krok 2
Zrezygnuj z palenia. Palenie papierosów osłabia naczynia krwionośne, co sprzyja powstawaniu żylaków.
krok 3
Utrzymuj poprawną wagę. Nadmiar kilogramów ma fatalny wpływ na Twoje żyły. Jeżeli masz nawet niewielką nadwagę, postaraj się ją zrzucić.
krok 4
Unikaj wysokich temperatur. Opalanie, sauna i gorące kąpiele są przyjemne, lecz powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym sprzyjają zapaleniu krwi w żyłach.
krok 5
Dobre buty. Zamiast szpilek z wąskimi noskami wybieraj wygodne pantofle o szerokich noskach, na niewielkim obcasie od 2-5 cm. Powinien on być stabilny i but posiadać elastyczną podeszwę. W takim obuwiu mięśnie stóp i łydek pracują poprawnie i bez zakłóceń pompują krew w górę w kierunku serca. Zupełnie płaskie buty także nie są dobre dla żył.
krok 6
Uważaj na ściągacze. Zbyt ciasne ściągacze w skarpetach, podkolanówkach czy pończochach szkodzą żyłom. Podobnie jak obciskające talię ubrania i obcisłe spodnie.
krok 7
Odpoczywaj z nogami do góry. Warto aczkolwiek na chwilę usiąść z nogami uniesionymi do góry, położyć je na stole albo położyć się na podłodze z nogami opartymi na ścianie. Na noc warto podkładać zwinięty koc albo poduszkę by unieść nogi wyżej, co ułatwi powrót krwi do serca i zadziała kojąco na żyły. W wolnej chwili masuj łydki i stopy - pamiętaj zawsze w kierunku serca.
krok 8
Sięgnij po preparaty z apteki. W aptekach jest wielki ich wybór w formie tabletek, żeli, maści i tym podobne w zależności od dolegliwości stosuje się środki uszczelniające naczynia, przeciwzapalne, zmniejszające krzepliwość i tym podobne warto wypróbować pochodne kasztanowca – po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Lekarz Internista: JAK DBAĆ O NOGI; WIE FÜR DIE FÜSSE ZU KÜMMERN; HOW TO CARE FOR FEET;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.