Leczenie Jak leczyć grzybicę odbytu przyczyny. Jak leczyć bardzo kłopotliwe, a ponadto może.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć grzybicę odbytu?

Definicja z ang. How to treat athlete's anus, z niem. Wie Athleten Anus zu behandeln.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK LECZYĆ GRZYBICĘ ODBYTU: Swędzenie odbytu może być bardzo nieprzyjemne, drapanie się w tym miejscu jest bardzo kłopotliwe, a ponadto może prowadzić do uszkodzenia wrażliwej skóry. Powody swędzenia odbytu są różne, jeśli jednak swędzenie trwa ono dłużej niż 5 dni najprawdopodobniej mamy do czynienia z grzybicą. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci pokonać świąd odbytu wywołany grzybicą.
krok 1
Wskazane jest mycie odbytu, przynajmniej trzy razy na dzień żeby zapobiec powstawaniu zadrapań. Odbyt najlepiej jest myć przy zastosowaniu delikatnego mydła albo żelu intymnego bo zwykłe mydło może spowodować dodatkowe podrażnienia.
krok 2
Swędzenie można zredukować poprzez kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem 1-2 filiżanek płatków owsianych. Płatki owsiane można zastąpić mąką kukurydzianą, daje taki sam kojący sukces.
krok 3
Doskonały do walki z grzybicą odbytu jest olejek z drzewa herbacianego. Należy nim przecierać odbyt dwa razy na dzień poprzez 3-5 dni. Początkowo może nieco piec jednak efektywnie zlikwiduje swędzenie, bo działa bakteriobójczo i grzybobójczo.
jeśli olejek nie zadziała znaczy to, iż swędzenie nie jest spowodowane grzybicą.
krok 4
Zakażona skóra musi być złuszczona. Najlepiej zastosować na nią lekki peeling ścierający, po nim skórę należy umyć delikatnym mydłem, zdezynfekować alkoholem i posmarować wazeliną.
krok 5
Skuteczne mogą się również okazać kąpiele w letnie wodzie z dodatkiem octu jabłkowego albo sody oczyszczonej. Nie leczą one grzybicy, lecz niwelują swędzenie, poprzez co usuwają uczucie dyskomfortu.
krok 6
Swędzący odbyt można smarować również żelem aloesowym, swędzenie powinno zniknąć po 5-7 dniach używania.
Wskazówki i ostrzeżenia

jeśli żaden z powyższych sposobów nie pomógł koniecznie skonsultuj się z lekarzem, gdyż swędzenie może być wywołane zakażeniem wewnętrznym.

Lekarz Internista: JAK LECZYĆ GRZYBICĘ ODBYTU; WIE ATHLETEN ANUS ZU BEHANDELN; HOW TO TREAT ATHLETE'S ANUS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.