Leczenie Jak leczyć zatrucie alkoholowe przyczyny. Jak leczyć charakterystycznych dla spożycia zbyt.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć zatrucie alkoholowe?

Definicja z ang. How to treat alcohol poisoning, z niem. Wie Alkoholvergiftung zu behandeln.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK LECZYĆ ZATRUCIE ALKOHOLOWE: Zatrucie alkoholowe to nie to samo, co upicie się. Prócz objawów charakterystycznych dla spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, przy zatruciu alkoholowym pojawiają się: płytki oddech, poty, dreszcze, wymioty, hipotermia i utrata przytomności. Istotne jest, tak aby nie ignorować symptomów zatrucia alkoholowego. Odpowiednie leczenie może pomóc w szybkim powrocie do zdrowia, lecz należy pamiętać, iż środki służące na kaca tylko spotęgują symptomy zatrucia.
krok 1
Natychmiastowe leczenie: nawadnianie i monitorowanie.
Wypłukiwanie alkoholu z organizmu jest w najwyższym stopniu skutecznym metodą na zatrucie alkoholowe. Upewnij się, iż zatruta osoba pije duże ilości wody i często opróżnia pęcherz. Woda nie tylko pomoże pozbyć się alkoholu z organizmu, lecz także z powrotem go nawodni. Nigdy nie dawaj osobie cierpiącej na zatrucie alkoholowe kawy. Podrażni tylko jej żołądek, odwodni organizm i spotęguje symptomy zatrucia.
Musisz także cały czas obserwować zatrutego. Zatrucie alkoholowe może prowadzić do śpiączki, dlatego o ile to możliwe staraj się nie pozwolić zatrutej osobie zasnąć. Musisz także monitorować jej oddech. W czasie zatrucia oddech jest płytki, lecz upewnij się, iż nie jest zaburzony. Dobrze okryj zatrutego i zadbaj, aby było mu ciepło, gdyż pomniejszona cyrkulacja krwi może doprowadzić do hipotermii.
Gdy symptomy ustąpią, możesz pozwolić choremu zasnąć. Nie przestawaj go jednak obserwować.
krok 2
Dzień drugi: odpowiednie odżywanie.
Gdy kryzys związany z zatruciem minie, nadchodzi chwilę na naprawę szkód, jakie alkohol wyrządził w organizmie. Po intensywnym upojeniu alkoholem, na uszkodzenia w najwyższym stopniu narażona jest wątroba. Ostropest plamisty jest najczęściej polecanym środkiem homeopatycznym na schorzenia wątroby i idealnie nadaje się do spożycia po zatruciu alkoholowym. Szkody spowodowane nadużyciem alkoholu pomoże naprawić także wit. B kompleks.
Mimo że niebezpieczeństwo powiązane z zatruciem alkoholowym już minęło, chory może doświadczać objawów podobnych do silnego kaca. Dyskomfort związany z tymi dolegliwościami zmniejszy woda i odpoczynek.
krok 3
Wskazówki i ostrzeżenia.
Zatrucie alkoholowe jest poważną i niebezpieczną dolegliwością. Naturalne specyfiki mogą pomóc, lecz jeżeli osoba doświadcza niekontrolowanych wymiotów, zaburzeń oddechu albo nie można jej obudzić, natychmiast należy wezwać pogotowie.

Lekarz Internista: JAK LECZYĆ ZATRUCIE ALKOHOLOWE; WIE ALKOHOLVERGIFTUNG ZU BEHANDELN; HOW TO TREAT ALCOHOL POISONING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.