Leczenie Jak pozbyć się kamieni żółciowych przyczyny. Co znaczy wyleczenia. Tradycyjna medycyna.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pozbyć się kamieni żółciowych?

Definicja z ang. How to get rid of gallstones, z niem. Wie wird man von Gallensteinen zu befreien.

Co to znaczy: Kamienie żółciowe są powodem wielkiego bólu i mogą okazać się bardzo trudne do wyleczenia. Tradycyjna medycyna polega na próbach farmakologicznego rozpuszczenia kamieni, które daje mizerne konsekwencje, i na leczeniu operacyjnym - woreczek żółciowy zostaje usunięty razem z kamieniami. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na rozpuszczenie kamieni żółciowych alternatywnymi metodami.
krok 1
Suszona fasola Adzuki
Zagotuj 2 litry wody. Dodaj do gotującej się wody 3 łyżki stołowe suszonej fasoli Adzuki. Przykryj pokrywką zostawiając małą szparkę poprzez którą będzie mogła się wydostawać para. Zmniejsz ogień. Gotuj fasolę tak długo aż w garnku zostanie ok. litr wody. Wyłącz ogień, odłóż pokrywkę na bok i poczekaj aż woda przestygnie. Odcedź fasolę, przelej wodę do dużego zamykanego słoika. Pij szklankę gorącej wody po fasoli co 2-3 godziny na pusty żołądek. Powinieneś zauważyć różnicę po 24 godzinach (niektóre osoby potrzebują dłuższego czasu niż 24h).
krok 2
Woda! Wiem, iż na pewno słyszałeś o tym tysiące razy, lecz woda jest jedną z najlepszych rzeczy w naszym organizmie. Jej picie jest wskazane na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Twoje ciało złożona jest z 75% wody, a jeżeli ten proc. spadnie, mogą powstać różne schorzenia. Woda jest w stanie rozpuścić sole wapnia znajdujące się w kamieniach żółciowych. Każdego dnia pij przynajmniej 3 litry wody (12 szklanek).
krok 3
Krople Solaren
Krople te można kupić w aptekach (również w Internecie link). Krople te działają żółciotwórczo i żółciopędnie. Pobudzają miąższ wątroby jak również zwiększają wytwarzanie kwasów żółciowych, ułatwiają przepływ żółci poprzez drogi żółciowe i przywracają kurczliwość pęcherzyka żółciowego, - zapobiega to objawom zastoju i powstawaniu kamieni żółciowych.
krok 4
Sposób na kamienie żółciowe.
1. poprzez pierwsze 5 dni pij każdego dnia 4 szklanki świeżego soku jabłkowego, albo jedz 4-5 jabłek (jak wolisz). Sok jabłkowy rozmiękcza kamienie żółciowe. poprzez pierwsze 5 dni jedz normalnie. 2. Szóstego dnia nie jedz kolacji. 3. O 18 zjedz łyżeczkę siarczanu magnezu (możesz go rozpuścić w szklance ciepłej wody). 4. O 20 zjedz następną łyżkę siarczanu magnezu. Siarczan magnezu otwiera kanał pęcherzyka żółciowego. 4. O 22 wypij szklankę roztworu zrobionego z oliwy i soku cytrynowego. Pół szklanki oliwy z oliwek ( albo oliwy z sezamu) zmieszaj z pół szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Olej ułatwi wyjście kamieniom. (Pół szklanki soku z cytryny - ok. 3 cytryny). Kolejnego dnia powinieneś znaleźć w stolcu zielone kamyki.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.