Leczenie Jak przestać się pocić przyczyny. Co znaczy Mechanizm ten pomaga gdyż ochłodzić nasze.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przestać się pocić?

Definicja z ang. How to stop sweating, z niem. Wie zu stoppen Schwitzen.

Co to znaczy: Pocenie się może stanowić poważny problem, w szczególności w miesiącach letnich. Mechanizm ten pomaga gdyż ochłodzić nasze ciało. To jest jak w najwyższym stopniu normalne zjawisko, jednak w niektórych sytuacjach może być bardzo kłopotliwe. Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać nadmiernemu poceniu się.
AntyperspirantRelaksOdpowiednie ubranieOdpowiednia dietaTalk albo mąka kukurydziana
krok 1
Używaj antyperspirantu. Antyperspirant blokuje wydzielanie się potu z gruczołów, inaczej - hamuje mechanizm pocenia się. Większość antyperspirantów, które można kupić w drogeriach, przeznaczone jest do ochrony przed poceniem się pod pachami. Wybrane z nich dostępne raczej w aptekach mogą być służące do rak, stóp, twarzy, narządów płciowych i innych narządów ciała podatnych na pocenie się. Zastosuj antyperspirant na noc po kąpieli i wysuszeniu ciała. By zapewnić sobie najwyższy stopień ochrony, stosuj antyperspirant również rano.
krok 2
Noś specjalne wkładki. Można je łatwo wyjmować i możesz je nosić pod koszulą, spodniami czy bielizną, dlatego unikniesz kłopotliwych plam z potu. W niektórych sklepach można kupić odzież z gotowymi już wkładkami, lecz przymocowanymi na stałe.
krok 3
Zacznij medytować albo wykonaj kilka głębokich wdechów, działania te pomogą ci się zrelaksować. Wzmożony mechanizm pocenia się regularnie występuje gdyż w przypadkach stresowych. Naucz się technik relaksacji, aby zatrzymać wydzielanie potu poprzez twój organizm.
krok 4
Staraj się unikać żywności zawierającej w swym składzie kofeinę. Kofeina gdyż powiększa tempo metabolizmu i tym samym nasila mechanizm pocenia się. Unikaj więc picia kawy, herbaty, napojów gazowanych, napojów energetyzujących i wszystkich innych, które zawierają kofeinę.
krok 5
Wypróbuj leki na receptę. Twój doktor może przepisać ci środki doustne, które zmniejszą wydzielanie potu. Ponadto możesz spróbować również maści, które należy wsmarować w miejsca najintensywniejszego wydzielania potu.
krok 6
Rozważ wykonanie jonoforezy. Prąd elektryczny o niewielkim napięciu przenika poprzez skórę w miejscach w najwyższym stopniu narażonych na pocenie się i przerywa mechanizm wydzielania potu. Każdy taki zabieg trwa 10 – 20 min. i musi być kontynuowany, aż do uzyskania odpowiedniego efektu.
krok 7
Miejsca w najwyższym stopniu kłopotliwe dla ciebie, gdzie wydzielanie potu jest najintensywniejsze, posyp talkiem albo mąką kukurydzianą. Wchłoną one nadmiar wilgoci.
krok 8
Ubieraj się warstwowo na tak zwany "cebulkę". dlatego możesz kontrolować temperaturę ciała, ograniczając w ten sposób nadmierne pocenie się. Gdy zrobi się gorąco, zawsze możesz zdjęć wierzchnie ubranie i się ochłodzić.
krok 9
Noś ubrania wykonane z naturalnych włókien, takich jak wełna, jedwab czy bawełna. Pozwalają one na krążenie powietrza wokół twojego ciała.
krok 10
Picie gorących napojów - nawet w upalne dni sprawi, iż będziesz się mniej pocić.
Wskazówki i ostrzeżenia
Jeżeli pocisz się nawet wtedy, gdy jesteś zrelaksowany i temperatura otoczenia jest nie za wysoka, zgłoś się do lekarza. Może to oznaczać problemy ze zdrowiem.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.