Leczenie Jak stosować sól bocheńską przyczyny. Co znaczy solankowych z okolic Bochni. Wytwór ten.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak stosować sól bocheńską?

Definicja z ang. How to use salt Bochnia, z niem. Wie Salz Bochnia zu verwenden.

Co to znaczy: Sól bocheńska, inaczej jodowo-bromowa, pozyskiwana jest z mioceńskich złóż solankowych z okolic Bochni. Wytwór ten działa zbawiennie na sporo schorzeń i aktywnie wspomaga ich leczenie. Obfituje ona w wapń, magnez, jod i brom, a jej ogromną zaletą jest fakt, iż może być służąca nawet do bardzo wrażliwej skóry, dzięki czemu można jej używać w leczeniu alergii albo łuszczycy. Przy schorzeniach skóry powszechnie służące są wyjazdy nad morze, gdyż słona woda i słońce zbawiennie wpływają na stan skóry. Jeżeli jednak nie mamy czasu albo środków na wyjazd, warto skorzystać z tego substytutu i zorganizować sobie morski klimat we własnej wannie, a słoneczną plażę na ogrodzie albo nawet na balkonie.
krok 1
Sól bocheńska przynosi ulgę w schorzeniach reumatycznych, problemach z przemianą materii, przewlekłym zapaleniu przydatków, zaburzeniach ukrwienia obwodowego kończyn, i chorobach skóry takich jak: łuszczyca, wyprysk przewlekły, rybia łuska i tym podobne
krok 2
Kąpiele z dodatkiem soli są najpopularniejszym i najprostszym metodą jej stosowania. Najczęściej stosuje się stężenie 1-3%, w razie bardzo poważnych chorób skórnych można użyć roztworu 6%, znaczy to, iż na 100 litrów wody należy dodać od 1 do 6 kg soli bocheńskiej. Woda powinna mieć temperaturę około 36 stopni, a cała kąpiel powinna trwać około 15 min..
krok 3
Jeżeli dopiero rozpoczynamy kurację solą bocheńską, należy rozpocząć od niskiego stężenia roztworu i stosunkowo następnych kąpieli dodawać większe dawki soli. Po kąpieli spłukujemy ciało wodą z prysznica i w jeszcze wilgotną skórę, wcieramy oliwkę.
krok 4
Ciepła woda pomaga we wchłanianiu poprzez skórę składników mineralnych, a sól działa antyseptycznie i rozgrzewająco i pobudza mechanizmy biochemiczne jeszcze poprzez jakiś czas po zakończeniu kąpieli.
Jeżeli leczymy w ten sposób choroby skórne, warto odlać nieco roztworu do spryskiwacza i kilkukrotnie w ciągu dnia spryskiwać chore miejsca, co pomoże w szybszym wyleczeniu.
krok 5
Można przygotować także inhalację z 3% roztworu soli. Do miski z gorącą wodą należy dodać około 3 łyżek stołowych soli, po wymieszaniu należy przykryć głowę ręcznikiem, nachylić się nad miską i głęboko wdychać opary.
krok 6
Efekty mogą być widoczne już po kilku zastosowaniach, jednak czasem należy czekać na nie nieco dłużej.
krok 7
Przeciwwskazaniami do korzystania z kuracji solnej są: niewydolność krążenia, choroba naczyń wieńcowych, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, gruźlica.
Wskazówki i ostrzeżenia
Sól bocheńską można kupić w większości aptek, a cena za kilogram wynosi około 8 zł.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.