Leczenie Jak wyleczyć świerzb domowymi sposobami przyczyny. Co znaczy przedszkolu, szkole czy w.

Czy pomocne?

80% pozytywne
5 głosów

Jak wyleczyć świerzb domowymi sposobami?

Definicja z ang. How to cure a scabies home remedies, z niem. Wie ein Krätze Hausmittel zur Heilung.

Co to znaczy: Świerzb jest chorobą bardzo zaraźliwą. Można zarazić się nim w pracy, przedszkolu, szkole czy w szpitalu. Symptomami jest świerzb skóry (swędzenie) nasilający się nocą i ropne wykwity, strupki i zadrapania. Wykwity pojawiają się zazwyczaj w tych miejscach jak skóra pomiędzy palcami, nadgarstek, pachy, pępek, pośladki, sutki, stopy a u mężczyzn skóra prącia i moszny. Leczenie świerzbu trwa kilka dni do kilku tygodni, jednak w niektórych sytuacjach świerzb może się utrzymywać nawet do pół roku czasu. By leczenie szybciej trwało warto wspomóc farmakologiczne metody leczenia metodami domowymi.
krok 1
Bardzo efektywny w leczeniu świerzbu jest ocet. Octem polej całe własne ciało i dobrze go wmasuj. Ocet zabija wszystkie świerzbowce i ich jajeczka. Octem należy smarować skórę 2 razy na dzień, poprzez 2 tygodnie, od momentu, aż skóra kompletnie przestanie swędzieć. Można także robić okłady z octu w w najwyższym stopniu zajętych świerzbem miejscach na skórze. W trakcie kuracji chorobowo zmieniona skóra może trochę piec.
krok 2
Nakładaj olej neem na zainfekowaną świerzbem skórę. Neem zawiera ponad 100 silnych składników bioaktywnych, które zapobiegają powstawaniu pęcherzy i łagodzą świąd skóry. Możesz także robić sobie okłady z pudru neem (sproszkowane liście neem) zmieszanego z wodą - pastę tą należy nakładać na objęte świerzbem rejony skóry. Po godzinie spłukać wodą (nie używać mydła i wysuszyć).
and leave on for one hour. Without using soap, wash and pat dry.
krok 3
Nakładaj na zainfekowaną świerzbem skórę pastę z kurkumy na 30 min. (po pół godzinie spłucz). Pastę tę możesz zrobić z 10 łyżek sproszkowanej kurkumy, 1 szklanki mąki i 1 szklanki mleka. Kurkuma zawiera warfarynę, która może pomóc w leczeniu świerzbu.
krok 4
Na chorą skórę nakładaj olejek z drzewa herbacianego i wmasowuj go poprzez 30 min.. Olejek z drzewa herbacianego złagodzi zaczerwienienia i stan zapalny skóry i zwalczy świerzb.
krok 5
Świerzb można leczyć także dzięki olejku tamanu. Należy go wmasowywać w zajęte chorobowo obszary skóry. Olejek ten ma działanie antygrzybiczne i antybakteryjne, dlatego jest efektywny w leczeniu świerzbu. Olejek także pomaga zmniejszyć swędzenie skóry.
krok 6
By uniknąć nawrotu świerzbu należy wygotować całą pościel, ręczniki i bieliznę. Jeżeli nie da się wygotować to należy wyprać w jak najwyższej temperaturze. Buty prócz prania należy spryskać w środku octem - by zabić resztę świerzbowców i jajeczek.
Wskazówki i ostrzeżenia
W razie podejrzenia świerzbu skonsultuj się z lekarzem. Świerzb skóry może być spowodowany także poprzez alergię.Za granicą są dostępne tabletki Ivermectin (Ivermektyna) - jako jedne z nielicznych wykazują 100% skuteczność leczenia świerzbu. W Polsce są one niedostępne. Świerzb można także leczyć takimi lekami jak Novoscabin, Crotamiton, Maść Siarkowa, Permetryna.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 5
  • 10 lipca 2017

  Potwierdzam, ze Novoscabin pomaga, ja akurat dostalam skinscabin w plynie, ale podobno ma ten sam sklad co skinscabin. Niemniej jednak najlepiej isc do lekarza.

  • 27 stycznia 2017

  tak tak miałam na myśli płyn :) mi pomogło też po ok 3 tyg, dodatkowo stosowałam leki przeciwalergiczne

  • 23 stycznia 2017

  Ja stosowałam w płynie akurat. Ale najważniejsze, że pomogło (po ok. 3 tyg., no ale leczenie świerzbu nie należy do szybkich ;)

  • 23 stycznia 2017

  Nikola, bez recepty możesz dostać maść Novoscabin. stosujesz go na całe ciało po kąpieli szarym mydłem. mi pomogło jakiś czas temu, życze powodzenia w leczeniu!

  • 12 stycznia 2017

  Stosuję domowe sposoby, ale opornie idzie walka. łykam też leki przeciwalergiczne. Czy jest jakis skuteczny preparat bez recepty? i tani najlepiej ;)