Leczenie Jak zapobiec udarowi mózgu przyczyny. Jak leczyć udar skutkuje bardzo spory ból. Niestety.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zapobiec udarowi mózgu?

Definicja z ang. How to prevent stroke, z niem. Wie um zu verhindern Schlaganfall.

Jak leczy INTERNISTA w przypadku JAK ZAPOBIEC UDAROWI MÓZGU: Lekarze kładą spory nacisk na zapobieganie udarowi mózgu. Nawet najmniejszy udar skutkuje bardzo spory ból. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, jak istotna jest prewencja. Konsekwencje udaru mózgu są tragiczne. Niestety nie wszyscy wiemy jak mu zapobiegać, a to jest bardzo istotne. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, do których powinieneś się zastosować, jeżeli chcesz uniknąć tego schorzenia.
krok 1
Walcz ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi.
Wysokie ciśnienie krwi jest potencjalną powodem udaru mózgu. Niestety nie zawsze jego objawy są od razu zauważalne. Niestety, dla niektórych ludzi pierwszym symptomem wysokiego ciśnienia krwi jest właśnie udar.
Więc nieważne jak dobrze się czujesz, wybierz się do lekarza i poproś o badania konieczne do określenia czy cierpisz na wysokie ciśnienie czy nie. jeżeli nie odwiedzasz lekarza zbyt regularnie udaj się do najbliższej apteki i poproś o zmierzenie ciśnienia. jeżeli ciśnienie skurczowe wynosi więcej niż 135, a rozkurczowe więcej niż 90, powinieneś udać się do lekarza.
krok 2
Cukrzyca.
Cukrzyca, podobnie jak wysokie ciśnienie krwi jest cichą chorobą, która nie daje o sobie znać dopóki nie jest już w zaawansowanym stadium. W zasadzie, większość cukrzyków cierpiała na tę chorobę na długo przed jej wykryciem. Sprawdź więc poziom cukru we krwi. to jest szczególnie istotne, gdy cierpisz na nadwagę, albo ktoś w Twojej rodzinie cierpi na cukrzycę.
krok 3
Rzuć palenie.
jeżeli ktoś w Twojej rodzinie cierpiał na udar mózgu albo choroby tak zwany wysokiego ryzyka, jak np. te wymienione wcześniej albo spory poziom cholesterolu we krwi, rzucenie palenia może znacząco zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Jednak nawet gdy w Twojej rodzinie nie występowały nigdy te choroby, to paląc narażasz się na wystąpienie udaru.
Oto kilka rad jak rzucić palenie:
Przygotuj się mentalnie na odstawienie papierosów już kilka tygodni wcześniej.
Stopniowo zmniejszaj liczba wypalanych papierosów.
Unikaj miejsc, które zawsze „zachęcały” Cię do palenia. Pozbądź się z domu zachomikowanych paczek.
Wypierz firanki, zasłony, ubrania, koce – jednym wyrazem wszystko co mogło przesiąknąć dymem.
Używaj gum albo plastrów antynikotynowych albo elektrycznych papierosów.
Skup się na zdrowym trybie życia.
 
krok 4
Ćwicz i gub wagę.

jeżeli masz nadwagę zgubienie kilku kilogramów pomoże zminimalizować ryzyko wystąpienia udaru. Jedz mniej i zdrowiej, łącz dietę z ćwiczeniami. Nawet miarowy półgodzinny spacer jest dobry dla Twojego zdrowia.
Osiągaj cel powoli.

jeżeli zgubisz za wiele wagi w zbyt krótkim czasie, szybko nadrobisz „straty”.
Waż się często. To sprawi, iż nabierzesz więcej motywacji i skupisz się na gubieniu wagi.
 
krok 5
Kontroluj poziom cholesterolu we krwi
Lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) we krwi, tak zwany „niedobry cholesterol” stwarza duże ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca i udaru mózgu. Twój normalny poziom LDL zależy ogólnie od ogólnego stanu zdrowia Twojego organizmu i podatności na choroby serca. Zwiększone ryzyko chorób serca występuje u osób, które:
palą,
mają powyżej 45 lat (mężczyźni) albo powyżej 55 lat (kobiety),
mają niski poziom HDL ( tak zwany „dobry cholesterol”),
są narażone genetycznie.
Więc np.,

jeżeli jesteś zdrową osobą z małym ryzykiem wystąpienia chorób serca, poziom LDL w Twojej krwi nie powinien przekraczać 160.

jeżeli spełniasz dwa z wyżej wymienionych warunków wystąpienia chorób serca, ten poziom nie powinien przekraczać 130,

jeżeli więcej niż dwie, limit LDL wynosi 100.
krok 6
Odżywiaj się zdrowo.
Zdrowa dieta to jeden z najważniejszych czynników. Pomoże Ci ochronić się przed wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, wysokim cholesterolem, otyłością i różnymi innymi. Lecz co dokładnie znaczy zdrowe odżywianie? Przeczytaj:
Jedz małe porcje posiłków. Nie znaczy to, by być głodnym. Zwyczajnie

jeżeli poczujesz sytość, skończ posiłek. Jedz tak, by w przypadku czego, coś jeszcze zmieścić. Nigdy nie jedz tyle, tak aby nic już więcej nie móc zjeść. Zawsze zostawiaj miejsce w żołądku.
Unikaj nadmiaru soli. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, co skutkuje podwyższony poziom ciśnienia krwi.
Niech niezdrowe posiłki nie będą rutyną. Unikaj jedzenia fast foodów zbyt regularnie. Pozwól sobie na zjedzenie kebaba raz w miesiącu, lecz nie jedz go co 3 dni na obiad.
Ogranicz spożywanie alkoholu. Co prawda udowodniono, iż spożywanie małej ilości wina po posiłku ma dobry wpływ na nasze serce i układ krążenia, ale alkohol spożywany w nadmiarze przynosi więcej szkód niż pożytku.

Lekarz Internista: JAK ZAPOBIEC UDAROWI MÓZGU; WIE UM ZU VERHINDERN SCHLAGANFALL; HOW TO PREVENT STROKE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.