Leczenie Jakie są zalety jogi przyczyny. Co znaczy mężczyźni mogą czerpać z niej korzyści zdrowotne.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jakie są zalety jogi?

Definicja z ang. What are the benefits of yoga, z niem. Was sind die Vorteile von Yoga.

Co to znaczy: Joga jest kluczem do lepszego i zdrowszego życia. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą czerpać z niej korzyści zdrowotne i duchowe. Badania prowadzone w różnych miejscach na świecie dowodzą także, iż średnia życia osób praktykujących jogę jest wyższa niż u osób niepraktykujących. Joga oczyszcza ciało i umysł poprzez co pozwala na długie i szczęśliwe życie. Jeżeli chodzi o kobiety to pomaga ona także przygotować się do ciąży, utrzymać ją, złagodzić bóle porodowe i szybciej dojść do siebie po urodzeniu dziecka. Poniżej znajdziesz pełną listę zalet i korzyści wynikających z praktykowania jogi.
krok 1
Zalety jogi wpływające na organizm:
Ciśnienie krwi: Regularne praktykowanie jogi pozwala obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać je na normalnym poziomie przez lepsze ukrwienie i dotlenienie organizmu.
krok 2
Ból: Osoby praktykujące jogę mają wyższą tolerancję na ból. Oprócz tego joga w znacznym stopniu minimalizuje albo nawet kompletnie niweluje różne bóle pleców, bóle przewlekłe, bóle karku i tym podobne
krok 3
Choroby przewlekłe: Joga zapobiega i eliminuje różne przewlekłe choroby kobiet i mężczyzn.
krok 4
Choroby serca: Praktykowanie jogi uspokaja organizm poprzez co doświadczamy mniej stresu. Mniej stresu w połączeniu z obniżeniem ciśnienia chroni nas przed chorobami układu krążenia. Poprawienie krążenia krwi i większe spalanie tłuszczu przez wykonywanie ćwiczeń (asan) skutkuje obniżenie cholesterolu.
krok 5
Alzheimer: Joga podnosi poziom GABA (kwas γ-aminomasłowy). Niski poziom GABA skutkuje Alzheimera.
krok 6
Cukrzyca: Joga stymuluje produkcję insuliny i minimalizuje stężenie glukozy co jest wskazane dla diabetyków.
krok 7
Choroby żołądkowo-jelitowe: Praktykowanie jogi skutkuje polepszenie pracy układu pokarmowego.
krok 8
Metabolizm: Joga przyspiesza metabolizm, minimalizuje apetyt poprzez co pomaga kontrolować wagę.
krok 9
Zalety jogi wpływające na umysł:
Zredukowanie stresu: Dotyczy to w szczególności kobiet, które są zazwyczaj mniej odporne na stres niż mężczyźni. Coraz więcej lekarzy zaleca swoim pacjentom praktykowanie jogi gdyż poprawia ona koncentrację, ułatwia skupienie się i powiększa odporność na stres.
krok 10
Niepokój i depresja: Joga uczy prawidłowego oddychania, które pomaga w znacznym stopniu zmniejszyć niepokój i uwolnić się od negatywnych odczuć i myśli, które zazwyczaj wywołują depresję.
krok 11
Złość: Praktykowanie jogi jest jedną z najlepszych metod zredukowania i kontrolowania złości. Regularne ćwiczenia pozwalają na szczęśliwe i bezstresowe życie.
krok 12
Koncentracja: Joga w krótkim czasie powiększa koncentrację i motywację u osób ją praktykujących. Zdolność koncentracji pozwala osiągać lepsze wyniki w życiu prywatnym i zawodowym.
krok 13
Pamięć: Joga stymuluje krążenie krwi, w szczególności w mózgu co skutkuje obniżenie stresu, poprawienie koncentracji a to natomiast ma wpływ na lepszą pamięć.
krok 14
Duchowe zalety jogi:
Duchowe połączenie: Joga pomaga utworzyć więź między ciałem, umysłem a duchem.
krok 15
Wewnętrzny spokój: Praktykowanie jogi jest jedynym ze znanych sposobów na szybkie i lepsze osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Wewnętrzny spokój pomaga w wielu aspektach życia, pomiędzy innymi w podejmowaniu skutecznych decyzji nawet w poważnych okolicznościach.
krok 16
Cel życia: Joga jest prostą sposobem ćwiczeń, która ma sporo psychicznych i fizycznych korzyści jak również pozwala nam osiągnąć wewnętrzny spokój. To pomaga wszystko pomaga znaleźć cel w życiu i prowadzić zdrowe, długie i szczęśliwe życie.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.