Do czego jest Atarax lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: chlorowodorek hydroksyzyny.

Czy pomocne?

Lek Atarax

Lekarstwo ATARAX: Atarax
Producent leku:
UCB Pharma
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
chlorowodorek hydroksyzyny (Hydroxyzine hydrochloride)
syrop 10 mg/5 ml but. 200 ml,
--,-- zł
tabl. powl. 25 mg 25 szt.,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Hydroxyzinum
Hydroxyzinum
Hydroxyzinum
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
W leczeniu stanów napięcia nerwowego, w psychonerwicach, do opanowywania niepokoju i stanów lękowych (w tym u dzieci i osób starszych); pomocniczo w leczeniu odczynów alergicznych, dermatozach o podłożu psychicznym. Jako lek wspomagający w leczeniu bólu ostrego i przewlekłego. W premedykacji, w momencie pooperacyjnym jako środek uspokajający o działaniu przeciwwymiotnym.
Działanie
Lek o działaniu uspokajającym, przeciwlękowym, przeciwhistaminowym, przeciwcholinergicznym, przeciwwymiotnym, spazmolitycznym, w niewielkim stopniu przeciwbólowym i obniżającym ciśnienie tętnicze. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, start działania następuje po 15-30 min., max. stężenie osiąga po 2 h. T0,5 wynosi 7 h. Metabolizowany jest w wątrobie do glukuronianów. W formie nie zmienionej wydalany raczej z żółcią (70%), z kolei metabolity w pierwszej kolejności z moczem.
Działania niepożądane
W pojedynczych sytuacjach suchość w jamie ustnej i uczucie zmęczenia. Niekiedy może wystąpić nadmierne pobudzenie ruchowe.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na hydroksyzynę, ciężka niewydolność wątroby i nerek, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego z retencją moczu. Ostrożnie u małych dzieci, w ciąży i okresie karmienia piersią. W okresie leczenia nie należy pić alkoholu, prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu.
Interakcje
Nasila działanie środków wpływających depresyjnie na o.u.n. (alkohol, neuroleptyki, leki uspokajające, nasenne, przeciwdepresyjne, przeciwbólowe, leki służące w czasie znieczulenia ogólnego).
Dawkowanie
Dawki określa się w pojedynkę w zależności od wskazań i reakcji pacjenta. Zwykle: dorośli - 30-100 mg na dobę w 3 dawkach; w leczeniu psychiatrycznym do 300 mg na dobę; dzieci ponad 3 r.ż.: 1 mg/kg mc./dobę w 3 dawkach.
Ciąża i karmienie piersią
Uwagi
Podobne leki
Hydroxyzinum
Hydroxyzinum
Hydroxyzinum

Działanie: Atarax

Definicja Arechin:
Co to jest leku: Polfa-Pabianice Wiadomości o leku: Substancje czynne: difosforan chlorochiny (Chloroquine diphosphate) tabl. 250 mg 30 szt., --,-- zł Czerwonka pełzakowa (ameboza, pełzakowica), Przejdź do atarax co znaczy.
Definicja Acenol:
Co to jest leku: Galena Wiadomości o leku: Substancje czynne: acetaminofen (paracetamol) (Paracetamol) tabl. 500 mg 20 szt., --,-- zł tabl. 300 mg 6 szt., --,-- zł tabl. 300 mg 20 szt., --,-- zł Klasterowy ból atarax krzyżówka.
Definicja Augmentin:
Co to jest leku: GlaxoSmithKline Export Wiadomości o leku: Substancje czynne: amoksycylina (Amoxicillin)kwas klawulanowy (Clavulanic acid) proszek do przyg. zaw. doustnej 457 mg/5 ml but. 70 ml, --,-- zł tabl atarax co to jest.
Definicja Astmopent:
Co to jest leku: Polfa-Warszawa Wiadomości o leku: Substancje czynne: siarczan orcyprenaliny (Orciprenaline sulphate) roztwór do wstrz. 5 mg/10 ml 5 amp. 10 ml, --,-- zł roztwór do wstrz. 0,5 mg/ml 10 amp. 1 atarax słownik.
Definicja Azopt:
Co to jest leku: Alcon Wiadomości o leku: Substancje czynne: brynzolamid (Brinzolamide) krople do oczu, zawiesina 10 mg/ml but. 5 ml, --,-- zł krople do oczu, zawiesina 10 mg/ml but. 10 ml, --,-- zł Nie ma atarax czym jest.

Informacje Atarax znaczenie w Słownik leków A .

Dodaj opinię o Atarax, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Atarax, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: