Do czego jest Avaxim lekarstwo? Jak działa: Substancje czynne: szczepionka przeciw wirusowemu.

Czy pomocne?

Lek Avaxim

Lekarstwo AVAXIM: Avaxim
Producent leku:
Aventis Pasteur
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A (Hepatitis A vaccine)
zawiesina do wstrz. dom. 160 j.m./0,5 ml 1 amp.-strzyk. 0,5 ml,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Vaqta
HAVRIX 720 Junior
HAVRIX Adult
TWINRIX Adult
TWINRIX Junior
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Zapobieganie wirusowemu zapaleniu wątroby typu A u dzieci od 2 r.ż., młodzieży i dorosłych. Szczepienie jest rekomendowane dzieciom ponad 2 r.ż. i młodzieży do ukończenia 15 r.ż. podróżującym do terenów o wysokim odsetku zakażeń WZW A, chorym na hemofilię, po wielokrotnych transfuzjach, przebywającym stale w instytucjach i domach opieki dla dzieci i młodzieży. Szczepienie jest rekomendowane młodzieży ponad 15 r.ż. i dorosłym udającym się do obszaru endemicznego (gdzie wirus WZW A występuje powszechnie), narażonym na kontakt z wirusem z racji na realizowany zawód (pracownicy żłobków, ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży, przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, przemysłu spożywczego i zakładów zbiorowego żywienia) i osobom z grup podwyższonego ryzyka (chorzy na hemofilię, osoby poddawane licznym transfuzjom, narkomani przyjmujący narkotyki dożylnie, homoseksualiści).
Działanie
Szczepionka do uodporniania przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Szczepionka nie chroni przed infekcjami spowodowanymi poprzez inne typy wirusa zapalenia wątroby albo przed innymi występującymi patogenami wątroby.
Działania niepożądane
Miejscowe: ból w miejscu wstrzyknięcia z towarzyszącym zaczerwienieniem, niewielka gorączka, uczucie zmęczenia, ból głowy, mięśni i stawów, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Niekiedy notuje się odwracalne powiększenie aktywności aminotransferaz. Bardzo rzadko obserwuje się stwardnienie w miejscu iniekcji.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki szczepionki albo reakcja nadwrażliwości po uprzednim podaniu szczepionki. Nie należy podawać donaczyniowo, śródskórnie i w pośladki.
Interakcje
W razie jednoczesnego stosowania szczepionki i immunoglobuliny należy koniecznie podawać je w dwa różne miejsca. U pacjentów poddawanych leczeniu immunosupresyjnemu albo ze stwierdzonymi niedoborami odporności odpowiedź na szczepienie może być pomniejszona.
Dawkowanie
Domięśniowo (dzieci w mięsień czworogłowy uda, młodzież i dorośli najlepiej w mięsień naramienny) albo podskórnie (w razie trombocytopenii albo skłonności do krwawień). Dzieci od ukończenia 2 r.ż. i młodzież do ukończenia 15 r.ż.: 0,5 ml szczepionki w dowolnym terminie; dawka uzupełniająca (0,5 ml) po upływie 6 mies. Dorośli i młodzież ponad 15 r.ż.: 0,5 ml szczepionki w dowolnym terminie; dawka uzupełniająca po upływie 6-12 mies.
Ciąża i karmienie piersią
Szczepionka może być służąca, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Szczepionka nie powinna być służąca w ciąży i okresie karmienia piersią.
Uwagi
Szczepienie należy odłożyć w razie gorączki, ostrej infekcji i chorób przewlekłych w momencie zaostrzenia. Ostrożnie stosować u pacjentów z chorobami wątroby i z nadwrażliwością na neomycynę. Jeśli szczepienie zostanie wykonane w momencie inkubacji wirusa WZW A może ono nie mieć wpływu na przebieg dolegliwości.
Podobne leki
Vaqta
HAVRIX 720 Junior
HAVRIX Adult
TWINRIX Adult
TWINRIX Junior

Działanie: Avaxim

Informacje Avaxim znaczenie w Słownik leków A .

Dodaj opinię o Avaxim, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Avaxim, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.