Do czego jest Metindol lekarstwo? Jak działa: Wiadomości o leku: Substancje czynne: indometacyna.

Czy pomocne?

Lek Metindol

Lekarstwo METINDOL: Metindol
Producent leku:
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals
Wiadomości o leku:
Substancje czynne:
indometacyna (Indometacin)
maść 50 mg/g tuba 30 g,
--,-- zł
Nie ma powiązanych chorób w bazie.
Brak słów najważniejszych.
Podobne leki (wg stopnia podobieństwa):
Elmetacin
Metindol Retard
Metindol
Indocollyre
Opinie specjalistów
Żaden ekspert nie wystawił jeszcze opinii dla tego leku.
Wskazania do stosowania
Miejscowe leczenie bólu w przebiegu zaostrzeń chorób reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa), dny, dolegliwości zwyrodnieniowej stawów i w ostrych stanach zapalnych tkanek okołostawowych.
Działanie
Preparat o mocnym działaniu przeciwzapalnym. System działania bazuje na hamowaniu aktywności cyklooksygenaz COX-1 i/albo COX-2, co skutkuje zahamowanie syntezy i/albo uwalniania prostaglandyn. Wchłanianie indometacyny poprzez skórę wykazuje spore różnice osobnicze (od 0,1% do 7%) i jest zależne od miejsca i charakterystyki skóry (skóra miękka albo twarda), metody wykorzystania (wcieranie, opatrunek okluzyjny, jontoforeza).
Działania niepożądane
Mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne. Preparaty indometacyny służące ogólnie mogą powodować w zależności od dawki ból i zawroty głowy, oszołomienie i zaburzenia osobowości; rzadziej nudności albo wymioty; niekiedy zaburzenia hematologiczne; rzadko uszkodzenie nerek.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na indometacynę albo pozostałe składniki preparatu. Nie stosować na błony śluzowe albo uszkodzoną skórę.
Interakcje
Indometacyna służąca miejscowo na spore powierzchnie ciała może także powodować interakcje z lekami. Obserwowano następujące interakcje indometacyny podawanej ogólnie: indometacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z gatunku kumaryny (może powodować krwawienia); leki zobojętniające kwas solny (zawierające węglan i wodorotlenek magnezu albo wodorotlenek glinu) i furosemid zmniejszają działanie indometacyny; kwas acetylosalicylowy minimalizuje stężenie indometacyny we krwi o ok. 20%; diflunisal i probenecid zwiększają stężenia indometacyny we krwi.
Dawkowanie
Dorośli: pasek maści o długości ok. 5 cm wcierać w miejsca zmienione chorobowo 3 razy na dobę. Dzieci o m.c. ponad 25 kg: pasek maści o długości ok. 2,5 cm wcierać w miejsca zmienione chorobowo 2 razy na dobę.
Ciąża i karmienie piersią
Indometacyna jest przeciwwskazana w ciąży i okresie karmienia piersią. Preparat w formie maści może być zastosowany jedynie po konsultacji z lekarzem.
Uwagi
Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością serca, nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością nerek, padaczką, chorobą Parkinsona, chorobą wrzodową żołądka albo dwunastnicy; w chorobach przebiegających z leukopenią albo trombocytopenią.
Podobne leki
Elmetacin
Metindol Retard
Metindol
Indocollyre

Działanie: Metindol

Definicja Melipass G:
Co to jest Producent leku: Farmapol Wiadomości o leku: Substancje czynne: chmiel zwykły (Humulus lupulus)melisa lekarska (Melissa officinalis)męczennica krwista (Passiflora incarnata)kozłek lekarski/ waleriana metindol co znaczy.
Definicja Monobenzone:
Co to jest Producent leku: Vis Wiadomości o leku: Substancje czynne: monobenzon (Monobenzone) maść 200 mg/g tuba 30 g, --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów najważniejszych. Podobne leki (wg metindol krzyżówka.
Definicja Metoclopramidum:
Co to jest Producent leku: Polpharma Wiadomości o leku: Substancje czynne: chlorowodorek metoklopramidu (Metoclopramide hydrochloride) roztwór do wstrz. 10 mg/2 ml 5 amp. 2 ml, --,-- zł Nie ma powiązanych metindol co to jest.
Definicja Metanabol:
Co to jest leku: Jelfa Wiadomości o leku: Substancje czynne: metandienon (Metandienone) tabl. 5 mg 20 szt., --,-- zł Nie ma powiązanych chorób w bazie. Brak słów najważniejszych. Podobne leki (wg stopnia metindol słownik.
Definicja Multivitaminum Forte:
Co to jest forte Producent leku: Polfa-Warszawa Wiadomości o leku: Substancje czynne: witaminy (Vitamins) draż. 50 szt., --,-- zł draż. 50 szt., --,-- zł draż. forte 30 szt., --,-- zł draż. forte 30 szt metindol czym jest.

Informacje Metindol znaczenie w Słownik leków M .

Dodaj opinię o Metindol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Metindol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
  • Dodano:
  • Autor: