Do czego jest Aksoderm? Inna nazwa leku: RETINOLI PALMITAS wskazania i przeciwskazania aksoderm.

Czy pomocne?

Lek Aksoderm

Nazwa międzynarodowa dla Aksoderm to lek RETINOLI PALMITAS.

Lek Aksoderm informacje dla Pacjenta: Witamina A jest jedną z witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Odgrywa ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu nabłonków, skóry i błon śluzowych. Wiąże wolne rodniki ochraniając w ten sposób komórki naszego organizmu. Ponadto bierze udział w procesach przemiany białek, hormonów sterydowych i węglowodanów.Jej metabolit – retinal jest składnikiem rodopsyny, barwnika odpowiedzialnego za prawidłowe widzenie o zmierzchu. Występuje w takich produktach, jak: wątroba, nerki, jaja, oraz w marchwi, jarzębinie, ciemnozielonych liściach warzyw (jak: natka pietruszki, szczaw, szpinak, kapusta włoska, sałata i inne), w owocach i jarzynach o żółtym i pomarańczowym zabarwieniu.
Lekarz Aksoderm dawkowanie: W objawach niedoboru: nadmierne rogowacenie i łuszczenie naskórka; suchość skóry; wysypka skórna, pęknięcia skóry (m.in. kącików ust, pięt)
Aksoderm metoda: Lek w postaci maści stosuje się w zależności od potrzeb, na chorobowo zmnienioną skórę.
Aksoderm poinformuj lekarza:
Nie korzystaj z Aksoderm w przypadku:
Aksoderm skutki uboczne:
Inne skutki uboczne Aksoderm:
Wygląd Aksoderm opakowanie: maść

Jeśli zamierzasz przyjmowanie aksoderm to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał RETINOLI PALMITAS lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Aksoderm. Poznaj skutki uboczne Aksoderm i odpowiednie przyjmowanie leku AKSODERM zamiennik.

Od lekarza: Aksoderm, RETINOLI PALMITAS

Dodaj opinię o Aksoderm, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Aksoderm, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje RETINOLI PALMITAS zastosowanie w Słownik lekarstw A .