Do czego jest Ascalcin? Inna nazwa leku: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + CALCII LACTAS GLUCONAS.

Czy pomocne?

Lek Ascalcin

Nazwa międzynarodowa dla Ascalcin: ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + CALCII LACTAS GLUCONAS

Lek Ascalcin informacje: Zawarty w leku kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Laktoglukonian wapnia działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo, uszczelnia naczynia krwionośne i słabe działanie przeciwalergiczne. Kaśny węglan sodowy zmniejsza kwaśność soku żołądkowego.
Ascalcin dawkowanie: Stosowany w stanach grypowych, przeziębieniach, gorączce, bólach głowy, bólach stawów, mięśni, nerwobólach również w chorobach reumatoidalnych.
Ascalcin metoda: Zwykle dorośli przyjmują 1-2 tabletki 2-3 razy dziennie. W przypadku ostrej fazy choroby reumatycznej dawkę można zwiększyć do 2 tabletek 6 razy na dobę. Dzieci powyżej 3 lat zwykle 1/2-1 tabletki (nie więcej niż 1 tabletka), 2-3 razy dziennie. Jednak stosowanie preparatów z kwasem acetylosalicylowym nie jest zalecane u dzieci poniżej 12 roku życia w przebiegu chorób gorączkowych (zwłaszcza ospy wietrznej i grypy). Tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki letniej wody i następnie wypić jeszcze musujący płyn. Unikaj stosowania tego preparatu dłużej niż 10 dni.
Ascalcin poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową. O tym, że chorujesz na asmtę oskrzelową. O tym, że chorujesz na nerki. Poinformuj lekarza jeśli jesteś bądź przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. O tym, że masz zaburzenia krzepliwości krwi.
Nie korzystaj z Ascalcin w przypadku: Alkoholu.
Ascalcin skutki uboczne: Nadmierne pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy. Bardziej obfite krwawienia miesiączkowe.
Inne skutki uboczne Ascalcin: Czasami na skórze w niektórych miejscach możesz zauważyć rumień lub pokrzywkę. Krwawienie z przewodu pokarmowego, które objawia się smolistymi stolcami bądź wymiotami przypominającymi wyglądem fusy od kawy. Jeśli cierpisz na chorobę wrzodową, może dojść do jej zaostrzenia lub nawrotu. Mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi (krwawienia z dziąseł, "siniaki" po niewielkich urazach). Może powodować napady podobne do astmy oskrzelowej. Przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenią, kamicę nerkowę Stany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). U dzieci może spowodować tzw. zespół Rey'a polegający między innymi na uszkodzeniu mózgu.
Wygląd Ascalcin opakowanie: tabletki musujące

Informacje ACIDUM ACETYLSALICYLICUM + CALCII LACTAS GLUCONAS zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Ascalcin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ascalcin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.