Do czego jest Etimonis? Inna nazwa leku: ISOSORBIDI MONONITRAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Etimonis

Nazwa międzynarodowa dla Etimonis: ISOSORBIDI MONONITRAS

Lek Etimonis informacje: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.
Etimonis dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej oraz w leczeniu długotrwającej niewydolności układu krążenia.
Etimonis metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Jest to preparat o przedłużonym działaniu - stosuje się go zazwyczaj jeden raz dziennie - rano lub wieczorem. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Etimonis poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na jaskrę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Etimonis w przypadku: Alkoholu.
Etimonis skutki uboczne: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia). Zawroty głowy. Nudności, wymioty. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może wyrazić się osłabieniem, sennością, czy nawet omdleniem. Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze. Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Etimonis: Uczucie szybkiego bicia serca. Zwolnienie czynności serca. Osłabienie i niepokój.
Wygląd Etimonis opakowanie: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu

Informacje ISOSORBIDI MONONITRAS zastosowanie w Słownik lekarstw E .

Dodaj opinię o Etimonis, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Etimonis, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.