Do czego jest Gevilon? Inna nazwa leku: GEMFIBROZILUM wskazania i przeciwskazania gevilon.

Czy pomocne?

Lek Gevilon

Nazwa międzynarodowa dla Gevilon to lek GEMFIBROZILUM.

Lek Gevilon informacje dla Pacjenta: Lek zmniejsza poziom lipidów (cholesterolu, trójglicerydów) we krwi.
Lekarz Gevilon dawkowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu hiperlipoproteinemi, czyli chorób, w których stwierdza się podwyższenie stężenia cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Stosowany jest również w profilaktyce choroby wieńcowej.
Gevilon metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, w zależności od stężenia trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Lek przyjmuje się zwykle co 12 godzin (rano i wieczorem), pół godziny przed spożyciem posiłku . Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Gevilon poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub wątroby albo obu narządów jednocześnie. O tym, że cierpisz na obecność kamieni w drogach zółciowych lub pęcherzyku żółciowym. O zauważonych niepożądanych dolegliwościach po przyjęciu leku. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Gevilon w przypadku: Alkoholu.
Gevilon skutki uboczne: Przejściowe zaczerwienienie skóry, uczucie gorąca. Łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, pobolewanie w nadbrzuszu, biegunka). Zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia. Gdyby dolegliwości powyższe nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Gevilon: Złe samopoczucie. Zaparcia. Zaburzenia bicia serca (migotanie przedsionków).
Wygląd Gevilon opakowanie: tabletki powlekane

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gevilon to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał GEMFIBROZILUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gevilon. Poznaj skutki uboczne Gevilon i odpowiednie przyjmowanie leku GEVILON zamiennik.

Od lekarza: Gevilon, GEMFIBROZILUM

Dodaj opinię o Gevilon, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gevilon, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje GEMFIBROZILUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .