Do czego jest Gravistat? Inna nazwa leku: ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Gravistat

Nazwa międzynarodowa dla Gravistat to lek ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM.

Lek Gravistat informacje dla Pacjenta: Lek złożony o działaniu zbliżonym do naturalnych żeńskich hormonów pęcherzykowych "estrogenów".
Lekarz Gravistat dawkowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony płciowe.
Gravistat metoda: W zapobieganiu ciąży stosuj 1 dawkę dziennie przez 21 dni (pierwszą w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego). Następnie po 7 dniach przerwy, powtarzaj taki sam 21 dniowy cykl tak długo, jak chcesz stosować antykoncepcję. Najlepiej jest przyjmować lek o zbliżonej porze każdego dnia. Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zaleceń lekarskich. Jeżeli zapomnisz przyjąć lek, następnego dnia zażyj go rano i wieczorem. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Gravistat poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że masz chorą na wątrobę lub nerki albo oba narządy jednocześnie. O tym, że miewasz dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego. O tym, że chorujesz na przewlekłe zapalenie jelita grubego. O tym, że stwierdzono u Ciebie zmiany guzowate w piersi. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. O tym, że przebyłaś w czasie ciąży żółtaczkę lub zatrucie ciążowe. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Gravistat w przypadku: Alkoholu.
Gravistat skutki uboczne: Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle głowy. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe niepożądane działania ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby działania te utrzymywały się i stawały się dokuczliwe oraz w razie występowania krwawień międzymiesiączkowych, skontaktuj się z lekarzem. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych.
Inne skutki uboczne Gravistat: Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Może powodować uszkodzenie wątroby. Przyrost wagi ciała. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększa występowanie nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.
Wygląd Gravistat opakowanie: tabletki powlekane

Jeśli zamierzasz przyjmowanie gravistat to upewnij się, czy to lekarz Ci przepisał ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM lek i że znasz odpowiednie dawkowawanie Gravistat. Poznaj skutki uboczne Gravistat i odpowiednie przyjmowanie leku GRAVISTAT zamiennik.

Od lekarza: Gravistat, ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM

Dodaj opinię o Gravistat, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Gravistat, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.

Informacje ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM zastosowanie w Słownik lekarstw G .