Do czego jest Isomonit 40? Inna nazwa leku: ISOSORBIDI MONONITRAS. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Isomonit 40

Nazwa międzynarodowa dla Isomonit 40: ISOSORBIDI MONONITRAS

Lek Isomonit 40 informacje: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.
Isomonit 40 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej oraz w leczeniu długotrwającej niewydolności układu krążenia.
Isomonit 40 metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Stosuje się go najczęściej dwa razy dziennie, co 12 godzin, w czasie spożywania posiłku . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Isomonit 40 poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na jaskrę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Isomonit 40 w przypadku: Alkoholu.
Isomonit 40 skutki uboczne: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia). Zawroty głowy. Nudności, wymioty. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca, co może wyrazić się osłabieniem, sennością, czy nawet omdleniem. Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze. Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Isomonit 40: Uczucie szybkiego bicia serca. Zwolnienie czynności serca. Osłabienie i niepokój.
Wygląd Isomonit 40 opakowanie: tabletki

Informacje ISOSORBIDI MONONITRAS zastosowanie w Słownik lekarstw I .

Dodaj opinię o Isomonit 40, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Isomonit 40, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.