Do czego jest Lincocin? Inna nazwa leku: LINCOMYCINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Lincocin

Nazwa międzynarodowa dla Lincocin: LINCOMYCINUM

Lek Lincocin informacje: Jest to antybiotyk, który działa hamująco na rozwój bakterii.
Lincocin dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zapaleń kości, wywołanych przez niektóre gatunki bakterii i w leczeniu zakażeń paciorkowcami u chorych uczulonych na Penicyliny.
Lincocin metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zazwyczaj przyjmuje się go doustnie co 6 lub co 8 godzin, na godzinę przed lub 2 godziny po posiłku . Dawki stosowane u dzieci są różne w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Lek w postaci injekcji domięśniowych i wlewów dożylnych może byc podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Lincocin poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek. O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub wątroby albo obu narządów jednocześnie. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Lincocin w przypadku: Erytromycyny.
Lincocin skutki uboczne: Nudności i wymioty. Biegunka, która może być groźnym objawem. W przypadku jej utrzymywania się lub nasilania, skontaktuj się niezwłocznie z lekarzem. Bóle w obrębie jamy brzusznej. Wysypka skórna.
Inne skutki uboczne Lincocin: Świąd. Zaburzenia czynności wątroby. Zakażenie grzybicze przy długotrwałym stosowaniu.
Wygląd Lincocin opakowanie: kapsułki, roztwór do wstrzykiwań

Informacje LINCOMYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw L .

Dodaj opinię o Lincocin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Lincocin, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.