Do czego jest Rythmodan? Inna nazwa leku: DISOPYRAMIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Rythmodan

Nazwa międzynarodowa dla Rythmodan: DISOPYRAMIDUM

Lek Rythmodan informacje: Lek działa na mięśniówkę serca oraz nerwy sercowe. Rozluźnia serce pozwalając mu bić normalnym rytmem. Poprawia to wydajność serca w tłoczeniu krwi na obwód.
Rythmodan dawkowanie: Lek stosuje się w leczeniu arytmii (nieregularnego bicia serca).
Rythmodan metoda: Lek przyjmowany jest doustnie, zwykle co 6 godzin, a tabletki o przedłużonym działaniu - co 12 godzin. Niesłychanie ważną rzeczą jest ścisłe przestrzeganie rozkładu przyjmowania leku - nawet jeśli miałbyś się obudzić w nocy, żeby wziąć tabletkę. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej.
Rythmodan poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę zwaną Miastenia gravis (nużliwość mięśni). O tym, że chorujesz na serce, nerki, wątrobę. O tym, że chorujesz na chorobę gruczołu krokowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza gdy przyjmujesz Fenobarbital, Fenytoinę, Verapamil, Warfarynę.
Nie korzystaj z Rythmodan w przypadku: Alkoholu w jakiejkolwiek postaci.
Rythmodan skutki uboczne: Suchość w ustach (ustępuje po pewnym czasie). Zaburzenia widzenia (zatarty obraz). Zaparcia. Duszność. Gdyby powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępowały lub nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Rythmodan: Zaburzenia w oddawaniu moczu. Przybór wagi. Obrzęk stóp i podudzi. Bóle i zawroty głowy.
Wygląd Rythmodan opakowanie: kapsułki

Informacje DISOPYRAMIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw R .

Dodaj opinię o Rythmodan, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Rythmodan, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.