Do czego jest Timonil? Inna nazwa leku: CARBAMAZEPINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Timonil

Nazwa międzynarodowa dla Timonil: CARBAMAZEPINUM

Lek Timonil informacje: Lek działa przeciwdrgawkowo, przeciwbólowo i przeciwpadaczkowo. Zmniejsza ból u chorych z nerwobólem nerwu twarzowego. Równoczesne przyjęcie pokarmu, zwłaszcza tłustego, zwiększa wchłanianie leku.
Timonil dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu napadów padaczkowych różnego pochodzenia, nerwobólu nerwu twarzowego, mimowolnego moczenia nocnego, bólów pochodzenia nerwowego w cukrzycy.
Timonil metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej doustnie ściśle, według wskazań lekarza. Dawka i częstotliwość przyjmowania leku uzależniona jest od wieku pacjenta i aktualnej choroby. Zazwyczaj lek przyjmuje się co 8 lub co 12 godzin, po spożyciu posiłku . Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Timonil poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek, inne leki i pokarmy. O tym, że chorujesz na choroby wątroby. O tym, że chorujesz na serce i choroby układu krążenia. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Timonil w przypadku: Leków należących do grupy tzw. inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).
Timonil skutki uboczne: Senność i zawroty głowy. Nudności i wymioty. Brak apetytu. Bóle brzucha. Uczucie suchości w jamie ustnej. Zazwyczaj powyższe działania niepożądane ustępują po 8-14 dniach stosowania leku. Gdyby jednak nie ustępowały i nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Timonil: Przejściowe zaburzenia widzenia. Bóle mięśni i stawów. Pokrzywkę i inne zmiany skórne. Niedociśnienie tętnicze. Wypadanie włosów. Zwolnienie akcji serca.
Wygląd Timonil opakowanie: zawiesina doustna

Informacje CARBAMAZEPINUM zastosowanie w Słownik lekarstw T .

Dodaj opinię o Timonil, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Timonil, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.