Do czego jest Ventrisol? Inna nazwa leku: BISMUTHI SUBCITRAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Ventrisol

Nazwa międzynarodowa dla Ventrisol: BISMUTHI SUBCITRAS

Lek Ventrisol informacje: Leki zawierają tlenek bizmutowy. Lek podany na czczo powoduje powstanie warstwy ochronnej na powierzchni błony śluzowej żołądka. Zapewnia to ochronę błony śluzowej przed szkodliwym działaniem soku żołądkowego.
Ventrisol dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w leczeniu zapalenia błony śluzowej żołądka.
Ventrisol metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz prowadzący. Najczęściej lek stosuje się co 6 godzin, pół godziny przed każdym głównym posiłkiem i dwie godziny po ostatnim posiłku . Należy stosować lek przez okres nie krótszy niż 4 tygodnie, nie dłużej niż zaleci lekarz.
Ventrisol poinformuj lekarza: O tym, że cierpisz na ostry nieżyt żołądka (zatrucie pokarmowe). O tym, że chorujesz na zaawansowaną chorobę nerek (niewydolność). Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie tych, których nie ustaliłeś wcześniej z Twoim lekarzem.
Nie korzystaj z Ventrisol w przypadku:
Ventrisol skutki uboczne: Czarne zabarwienie stolca. Ciemne zabarwienie języka. Nudności, wymioty. Powyższe objawy ustępują po zaprzestaniu stosowania leku.
Inne skutki uboczne Ventrisol:
Wygląd Ventrisol opakowanie: tabletki powlekane

Informacje BISMUTHI SUBCITRAS zastosowanie w Słownik lekarstw V .

Dodaj opinię o Ventrisol, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ventrisol, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.