Do czego jest Cefor? Inna nazwa leku: CEFACLORUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Cefor

Nazwa międzynarodowa dla Cefor: CEFACLORUM

Lek Cefor informacje: Lek należy do antybiotyków z grupy Cefalosporyn, których działanie jest podobne do bakteriobójczego działania penicylin.
Cefor dawkowanie: Używa się go do zwalczania różnych zakażeń bakteriami wrażliwymi na lek, np. zakażeń gardła, uszu, skóry i dróg moczowych oraz innych narządów i tkanek.
Cefor metoda: Lek stosuje ściśle według wskazówek lekarza. Lek w kapsułkach przyjmowany jest doustnie, godzinę przed lub po posiłku , i należy popijać go wodą. Lek w postaci zawiesiny przyjmuje się doustnie według zaleceń lekarza. Pojemniczek z zawiesiną należy mocno wstrząsnąć przed użyciem. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Cefor poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Cefalosporyn lub Penicylin. O tym, że chorujesz na choroby nerek. O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu). Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, zwłaszcza o stosowanych przy leczeniu dny moczanowej, np. Milurit.
Nie korzystaj z Cefor w przypadku: Antybiotyków z grupy Aminoglikozydów, np. Gentamycyny, Tobramycyny.
Cefor skutki uboczne: Reakcje alergiczne, tzn. wysypki skórne, swędzenie, pokrzywka. Biegunki (mogą być groźne dla życia) oraz nudności i wymioty, które są najczęstszym działaniem ubocznym podczas stosowania leku. Szkodliwe działanie na nerki i wątrobę. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silna biegunka z domieszką krwi, trudności z oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, uczucie zmęczenia, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Cefor: Przy długotrwałym stosowaniu -- rozwój grzybicy. Zaburzenia w krzepnięciu krwi.
Wygląd Cefor opakowanie: kapsułki, granulat do przygotowania zawiesiny

Informacje CEFACLORUM zastosowanie w Słownik lekarstw C .

Dodaj opinię o Cefor, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Cefor, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.