Do czego jest Mevacor? Inna nazwa leku: LOVASTATINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest Lek.

Czy pomocne?

Lek Mevacor

Nazwa międzynarodowa dla Mevacor: LOVASTATINUM

Lek Mevacor informacje: Lek obniża stężenie cholesterolu w surowicy.
Mevacor dawkowanie: Lek stosuje się w celu zmniejszenia ilości cholesterolu u chorych, u których mało skuteczne jest przestrzeganie diety i leczenie innymi metodami.
Mevacor metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej podczas wieczornego posiłku . Lek przyjęty podczas kolacji działa skuteczniej niż przyjęty rano, podczas śniadania. W razie potrzeby dawki można zmieniać pod kontrolą lekarza. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas! Leku nie należy stosować u dzieci !
Mevacor poinformuj lekarza: O tym, że leczysz się aktualnie z powodu chorób wątroby, nerek, lub mięśni szkieletowych. O objawach niepożądanych, które zauważyłeś po stosowaniu leku. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Mevacor w przypadku: Spożywania alkoholu!
Mevacor skutki uboczne: Bóle brzucha, wzdęcia, nudności, biegunka lub zaparcia. Bóle i zawroty głowy; kurcze i bóle mięśni. Wysypki skórne i świąd skóry. Rzadko występuje zmęczenie, bezsenność, uczucie suchości w ustach. Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nasilają się i stają dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Mevacor: Brak łaknienia. Żółtaczkę. Zaburzenia czucia i smaku.
Wygląd Mevacor opakowanie: tabletki

Informacje LOVASTATINUM zastosowanie w Słownik lekarstw M .

Dodaj opinię o Mevacor, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Mevacor, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.