Do czego jest Acc 200? Inna nazwa leku: ACETYLCYSTEINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Acc 200

Nazwa międzynarodowa dla Acc 200: ACETYLCYSTEINUM

Lek Acc 200 informacje: Lek należy do grupy tzw. leków mukolitycznych, tj. upłynniających wydzielinę w drogach oddechowych. Zmniejsza lepkość śluzu, co ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia również czynność nabłonka odpowiedzialnego za usuwanie nadmiaru wydzieliny w drogach oddechowych.
Acc 200 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń oskrzeli, dychawicy oskrzelowej i mukowiscydozy.
Acc 200 metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. U dzieci lek stosujemy od 2 roku życia. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Granulat do przygotowania roztworu należy uzupełnić, do miejsca oznaczonego kreską, przegotowaną i ochłodzoną wodą. Tabletkę musującą należy rozpuścić w 1/2 lub całej szklance przegotowanej, letniej wody. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Acc 200 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Acc 200 w przypadku:
Acc 200 skutki uboczne: Rzadko może dojść do skurczu oskrzeli (szczególnie u chorych na dychawicę oskrzelową). Nudności, wymioty. Gorączka, dreszcze, wodnisty wyciek z nosa. Powyższe działania niepożądane nie pojawiają się w przypadku stosowania prawidłowych dawek. Gdyby działania te wystąpiły i ulegały nasileniu, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem!
Inne skutki uboczne Acc 200:
Wygląd Acc 200 opakowanie: kapsułki, granulat do przygotowania roztworu, tabletki musujące

Informacje ACETYLCYSTEINUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Acc 200, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Acc 200, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.