Do czego jest Fromilid 250? Inna nazwa leku: CLARITHROMYCINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Fromilid 250

Nazwa międzynarodowa dla Fromilid 250: CLARITHROMYCINUM

Lek Fromilid 250 informacje: Jest to antybiotyk należący do grupy Makrolidów, o działaniu przeciwbakteryjnym (innym w porównaniu z erytromycyną) na wiele różnych szczepów bakterii.
Fromilid 250 dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak: zapalenie gardła, migdałków, zapalenie zatok, zakażenia dolnych dróg oddechowych (zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc) oraz w leczeniu zakażeń skóry.
Fromilid 250 metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej przyjmuje się go co 12 godzin (rano i wieczorem). Dawka u dzieci uzależniona jest od wagi dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. NIE NALEŻY STOSOWAĆ PONIŻEJ 7 MIESIĄCA ŻYCIA. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Fromilid 250 poinformuj lekarza: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na antybiotyki z grupy makrolidów (np. Erytromycynę, Davercin i inne). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz, szczególnie o tych, których nie uzgodniłeś z Twoim lekarzem.
Nie korzystaj z Fromilid 250 w przypadku:
Fromilid 250 skutki uboczne: Mogą pojawić się łagodne biegunki, wymioty, bóle brzucha, zaburzenia smaku -- rzadko. Niekiedy może wystąpić ból głowy. Jeżeli powyższe niepożądane działania nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Fromilid 250: Zmiany w tzw. próbach wątrobowych (enzymów wątrobowych), mijające z czasem. Przy dłuższym stosowaniu leku może nastąpić zakażenie grzybami.
Wygląd Fromilid 250 opakowanie: tabletki powlekane

Informacje CLARITHROMYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw F .

Dodaj opinię o Fromilid 250, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Fromilid 250, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.