Leczenie Co zrobić jak bolą mnie zęby przy jedzeniu chłodnych pokarmów przyczyny. Co znaczy.

Czy pomocne?

33% pozytywne
15 głosów

Co zrobić jak bolą mnie zęby przy jedzeniu chłodnych pokarmów?

Definicja z ang. What I do hurt me like teeth when eating cold foods, z niem. Was ich mich wie Zähne tun weh, wenn kalte Speisen zu essen.

Co to znaczy:

Zęby mogą być wrażliwe na zimno. Nie to jest dobra przypadek, lecz czasem może występować, a u niektórych ludzi to jest stan permanentny. Istnieje sporo sposobów radzenia sobie z bólem zębów w czasie jedzenia zimnych potraw. Sposób działania zależy od przyczyn nadwrażliwości zębów. Jej powodami mogą być: próchnica, odsłonięte szyjki zębowe, uszkodzenie szkliwa, osłabienie i starcie szkliwa zębów.

w razie próchnicy należy wyleczyć zęba. Może to być niewielka zmiana próchnicza, praktycznie jej początek (lekko zniszczone szkliwo), lub poważna zmiana próchnicza poprzez którą niska temperatura dostaje się do nerwu zęba i go podrażnia wywołując ból.  Jedynym metodą na pozbycie się próchnicy jest wizyta w gabinecie stomatologicznym.

Odsłonięte szyjki zębowe są częstą powód wrażliwości zębów na zimno. By wyleczyć cofnięte dziąsła i zasłonić szyjki zębowe należy zadbać o jak najlepsza higienę j. ustnej. Regularnie nawet sobie nie zdajemy sprawy, iż sposób w jaki szczotkujemy zęby jest niepoprawny. Wizyta w gabinecie dentystycznym pomoże nam rozwiązać ten problem.

Wrażliwość zębów na zimno wywołana uszkodzeniem szkliwa także jest leczona tylko poprzez stomatologów. Uszkodzenia szkliwa mogą być wywołane poprzez: pęknięcie albo złamanie zęba; bruksizm (zgrzytanie zębami); obgryzanie paznokci; nagryzanie długopisów i tym podobne

Osłabienie szkliwa – może być wywołane poprzez: używanie pasty o silnych właściwościach ściernych (pasty wybielające, których nie powinniśmy używać dłużej niż tydzień do dwóch); zabiegi kosmetyczne (wybielanie zębów). Leczone jest poprzez wybór odpowiedniej pasty do zębów  i zabiegi fluoryzacji.
W zębinie, tkance znajdującej się pod szkliwem, znajdują się kanaliki, które prowadzą bezpośrednio do miazgi zęba. W miazdze zęba znajdują się nerwy, które podrażnione wysyłają sygnał bólu. Tak właśnie tworzy się ból przy jedzeniu zimnych potraw – szkliwo jest na tyle osłabione, iż odsłania kanaliki, a poprzez to wszystkie bodźce szybko docierają do nerwów zęba. Jeżeli cierpimy wskutek bólu zęba w momencie jedzenia zimnych potraw powinniśmy skonsultować się z lekarzem stomatologiem w calu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Pomoc w przypadkach: Bolą zęby przy jedzeniu zimnego; wrażliwość zębów na zimno; zęby bolą przy jedzeniu zimnych pokarmów; zęby bolą podczas jedzenia lodów; co zrobić żeby nie bolały zęby przy jedzeniu lodów; zęby wrażliwe na zimno; wrażliwość zębów na zimne pokarmy; nie mogę jeść zimnego, bo bolą mnie zęby; nadwrażliwość zębów, nadwrażliwość zębów na zimno; ból zębów wywołany zimnym jedzeniem

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.