Leczenie Ból zęba przy nagryzaniu przyczyny. Co znaczy nie powinien w ogóle boleć. Jeżeli w czasie.

Czy pomocne?

94% pozytywne
372 głosy

Ból zęba przy nagryzaniu - strona 2

Definicja z ang. What to do as it pains me tooth biting, z niem. Was ist zu tun, wie es mir Zahn beißenden Schmerzen.

Co to znaczy:

Ból zęba w czasie nagryzania jest bardzo nieprzyjemną dolegliwością. Zdrowy ząb nie powinien w ogóle boleć. Jeżeli w czasie nagryzania pojawia się uczucie bólu, może to oznaczać stan chorobowy.

jeżeli ząb był zdrowy i nigdy nie przechodził leczenia, ból przy nagryzaniu może oznaczać rozwijający się stan zapalny od korzenia zęba albo niewidoczną próchnicę. W razie juz raz leczonego zęba, ból może oznaczać próchnice wtórną, która rozwinęła się pod wypełnieniem. Ból na nagryzanie zębów leczony kanałowo może oznaczać stan zapalny przy wierzchołku korzenia zęba.

Ból zęba jest wywołany zakażeniem miazgi zęba. To jest miękka tkanka zęba, która znajduje się w jego wnętrzu, zbudowana jest z naczyń krwionośnych, nerwów i tkanki łącznej. W razie stanu zapalnego tkanki miękkiej zęba (zgorzel miazgi) tkanka łączna rozpoczyna puchnąć, co powiększa ciśnienie we wnętrzu zęba i skutkuje ucisk na nerwy. > jeżeli ból jest odczuwany tylko przy nagryzaniu jeszcze nie doszło do stanu zapalnego, lecz już jest podrażniany nerw zęba.

> jeżeli ząb boli przy nagryzaniu powinniśmy jak najszybciej udać się do stomatologa. Niezbędne będzie dokładne badanie i wykorzystanie jak najlepszej sposoby leczenia.


- > > jeżeli ząb nie był wcześniej leczony niezbędne może okazać się leczenie kanałowe. Ukryte albo widoczne zmiany próchnicze mogą być na tyle głębokie, iż zakażenie dotarło do miazgi zęba.
- W razie zębów wcześniej leczonych mgło dojść do nawrotu próchnicy, jej rozwoju w szczelinach zęba, albo pod wcześniejszym wypełnieniem. W takim wypadku tez niezbędne będzie leczenie kanałowe.
- Gdy przy nagryzaniu boli ząb leczony kanałowo może to oznaczać zmiany zapalne przy wierzchołku korzenia zęba. Zalecanym zabiegiem jest resekcja korzenia zęba.

Ból zęba w czasie nagryzania może być wywołany różnymi czynnikami. Jedyna sposobem leczenia jest wizyta u stomatologa, który zrobi wszystkie niezbędne badania i postawi diagnozę. Do indywidualnego przypadku dobierze najlepszą metodę postępowania.

Pomoc w przypadkach: Ból zęba; ból zęba przy nagryzaniu; ból zęba podczas gryzienia; boli mnie ząb przy nagryzaniu; ząb mnie boli podczas gryzienia; co zrobić gdy ząb boli przy nagryzaniu; jak leczyć bolącego zęba; ząb wrażliwy na nagryzanie; wrażliwy ząb przy gryzieniu; ząb mnie boli podczas jedzenia; wrażliwy ząb

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 34

  Jak mogę sobie poradzić z bólem zęba.Kiedy nagryzam to bardzo boli.Wczoraj byłam na leczeniu kanałowym i dentystka rozwierciła mi zęba, ale niestety nie założyła opatrunku.Co mam robić

  Mam pytanie może nietypowe, od lat leczę zęby i po zaplombowaniu bolały mnie najwyżej dwa trzy dni i potem: wcale, ostatnio wyleczyłem plombami światłoutwardzalnymi 8 zębów, nie bolały mnie przed leczeniem i leczenie nie było konieczne jako kanałowe, obecnie każdy zaplombowany tak ząb nie daje się nacisnąć bez bólu i to już ponad rok minął - czy to znaczy, że ten lekarz ma niewłaściwe materiały lub stosuje złą technikę zakładania plomb?

  Witam :) mam takie pytanie miałam przed wczoraj plombowanego zęba na dole . I boli Mnie z tyłu jak dotknę ból jest straszny . Co robić ?

  Pomocy 2 tygodnie temu byłam u dentysty i juz następnego dnia po wizycie bolał mnie zapląbowany ząb co robić czy będzie konieczna wizyta u dentysty

  Po włożeniu trucizny opuchło mi dziąsło i nadal boli przy zgryzie, czy to znaczy że ząb jest do wyrwania? Czy mam się od razu udać do lekaża

  Ostatnio byłam u dentysty żeby wyleczyć górną jedynkę -ząb ten miał na brzegu w połowie niewielką-zaledwie kilka minimetrów - kropkę próchnicy. Dentysta wyleczył ząb, ale od tego dnia i przez kolejne czułam przy oddychaniu jakby wlatywało tam powietrze i przechodził mnie dziwny ból. Potem zaczął mnie boleć i w końcu miejsce -górna warga spuchła. Obecnie ... Czuję ból w okolicy wejścia do nosa . ząb jest wrażliwy na dotyk jakby zdrętwiały , ale już nie boli , czasem czuje tylko pulsowanie. Proszę o radę, nie będę ukrywać ,że po tym zdarzeniu , a dodam ,że 15 lat temu mi się już przytrafiło z innym zębem mam obawy by znów usiąść na fotelu dentystycznym.

  Naprawde pomocy ja jestem głodna i nie moge gryść bo mnie wszystkie zęby bolom

  Mam 13 lat i sie boje iść do dentysty i jak chce coś po gryżdz to mnie bolom zęby wszystkie od czego

  a ja kilka razy miałam leczonego zęba, nawet raz dentystka mi tak rozwierciła zęba że mnie bolał i ból nie przechodził i ostatnio dwa miesiące temu miałam leczenie kanałowe i ząb do tej pory tak pobolewa niemocno. Co się dzieje bo już 4 razy miałam leczonego zęba, to ma tak długo pobolewać czy co? ząb jest zaplombowany

  boli i chuj

  jakieś 4 dni temu byłam u dentysty i będę miała leczenie kanałowe zęba . Doszło do zapalenia miazgi mojego zęba trzonowego . Od czasu gdy rzyjaechałam od dentysty gdy przygryzam i jem a nawet obgryzam paznokcie ząb boli i boli też wtedy gdy nie wykonuje tych czynnosci . Co się dzieje ? :-)

  Proszę o pomoc, mam 2 na koronie i zaczęła mi się ruszać, jak mogę ją podkleić aby wytrzymać do jutra?

  duo mi pan nipomugl ale zawze lepiej wiedziec wiecej o bulu dolegliwosci ale do dentyty ide dopiero pojutsze a ząb boli

  potrzebuje cos na bolacego zeba przy nagryzaniu prosze o pomoc cierpie