Leczenie Jak czyścić zęby nitką przyczyny. Co znaczy miejscach gdzie trudno jest dotrzeć szczotce.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak czyścić zęby nitką?

Definicja z ang. How to clean teeth thread, z niem. So reinigen Sie die Zähne Gewinde.

Co to znaczy: Dokładne czyszczenie zębów nitką usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia w miejscach gdzie trudno jest dotrzeć szczotce do zębów, a więc pod linią dziąseł i między zębami. Gdyż bakterie które rozmnażają się w jamie ustnej prowadzą do stworzenia próchnicy i chorób dziąseł, codzienne nitkowanie jest bardzo wskazane.
krok 1


Nić dentystyczna

By uzyskać jak idealny wynik przez używanie nici dentystycznej, używaj następującej techniki: Zacznij od urwania ok. 45 cm nici, zawiń jej większość dookoła środkowych palców, zostaw 2-2.5 cm nici której będziesz używał.
krok 2


Nitkowanie zębów

Trzymając napiętą nić między kciukami i palcami wskazującymi, wsuń ją delikatnie między szczelinę zębów i przesuwaj z góry do dołu.
krok 3


Używanie nitki dentystycznej

Delikatnie zegnij nić i nitkuj dookoła podstawy każdego zęba, upewniając się, iż docierasz poniżej linii dziąseł. Nigdy nie przegryzaj, nie urywaj nici, ani nie wykonuj nią gwałtownych ruchów. Może to przeciąć delikatną tkankę dziąseł, doprowadzić do krwawienia czy zasinień.
krok 4
Kiedy przechodzisz już do czyszczenie następnego zęba używaj czystego fragmentu nici. By wyjąć nić, stosuj te same ruchy naprzód i do tyłu, przesuwając nić do góry i wyciągając ją z zębów
krok 5


Używanie nici dentystycznej

Jakiego typu nici dentystycznej powinienem używać?
Można wybrać jeden z dwóch rodzajów nici dentystycznych:
- nić nylonowa (wielowłókienkowa)
- nić PTFE (z włókna pojedynczego)
Nici nylonowe mogą być woskowane albo niewoskowane i są dostępne w wielu różnych zapachach. Nici tego typu składają się z wielu włókien nylonu, poprzez co mogą się czasami urywać albo strzępić, szczególnie przy czyszczeniu zębów, które ściśle do siebie przylegają. Nici z włókna pojedynczego (PTFE) są wprawdzie droższe, lecz łatwo dają się przesuwać między zębami - nawet u osób, których zęby są bardzo ściśle ułożone - i są odporne na strzępienie. W razie odpowiedniego stosowania oba rodzaje nici dentystycznej przynoszą bardzo dobre efekty w usuwaniu płytki nazębnej i resztek pokarmowych.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.