Leczenie Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust przyczyny. Co znaczy schorzeniem, gdyż.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust?

Definicja z ang. How to get rid of bad breath, z niem. Wie wird man von Mundgeruch loswerden.

Co to znaczy: Nieprzyjemny zapach wydobywający się z naszych ust jest bardzo kłopotliwym schorzeniem, gdyż utrudnia on codzienne kontakty z innymi ludźmi. Powody takiego stanu rzeczy są różne, począwszy od nieumytych zębów skończywszy na przewlekłych chorobach. Dlatego istotne to jest, tak aby dobrze zidentyfikować przyczynę nieprzyjemnego zapachu z ust, a następnie odpowiednio go usunąć.
krok 1
Myj zęby często, najlepiej po każdym posiłku. to jest niezbędne, gdyż po każdym posiłku w ustach zbierają się bakterie, których działaniem jest wydzielanie nieprzyjemnej woni. Myjąc zęby nie zapomnij dokładnie wyczyścić język, bo właśnie na nim jest najwięcej bakterii.
krok 2
Dobrze jeżeli zaopatrzysz się w nić dentystyczną. Nie zawsze szczotkowanie zębów wyczyści je dokładnie. Zostają jeszcze resztki po spożywanych pokarmach ukryte pomiędzy zębami, które regularnie nie są osiągalne dla przeciętnej szczotki. Dlatego dla pewności powinieneś użyć nici dentystycznej.
krok 3
Twoja j. ustna powinna być nawilżona. Suchość u ustach może przyczyniać się do wytwarzania nieprzyjemnego zapachu. Dlaczego tak się dzieje? gdyż wydziela się mniej śliny, która zwalcza nieświeży oddech. Pij często wodę i żuj gumę. Nie powinna być ona miętowa, gdyż mięta nie pobudza wydzielania śliny. Najlepsza jest guma cynamonowa i gumy zawierające ksylitol.
krok 4
Jedź banany. Powinieneś unikać produktów takich jak cebula, czosnek, ser, kawa. Zmieniają one pH w twoich ustach co może przyczyniać się do powstawania nieprzyjemnego zapachu. Nie musisz wykluczać tych produktów ze swojej diety lecz powinieneś je zredukować.
krok 5
jeżeli po wyżej wymienionych czynnościach nieprzyjemny zapach z ust utrzymuje się powinieneś skontaktować się z lekarzem. Pomoże ci on zidentyfikować przyczynę. Stale utrzymujący się nieświeży oddech może być symptomem choroby.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.