Leczenie Jak prawidłowo szczotkować zęby przyczyny. Co znaczy To właśnie od tej czynności zależy.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak prawidłowo szczotkować zęby?

Definicja z ang. How to properly brush your teeth, z niem. Wie man richtig die Zähne putzen.

Co to znaczy: Poprawne szczotkowanie zębów jest bardzo istotnym elementem codziennej higieny. To właśnie od tej czynności zależy stan naszych zębów. Dlatego możemy zapobiec wielu chorobom związanym z jamą ustną. Jak szczotkować zęby, tak aby zapewnić zdrowy i biały uśmiech? Jest kilka sposobów. W tym artykule znajdziesz wskazówki.
szczotka do zębów,pasta,nić dentystyczna,płyn do płukania ust,
krok 1
Najważniejszy jest dobór odpowiedniej pasty do zębów. Jeżeli cierpisz na nadwrażliwość dziąseł i szkliwa dobierz pastę, która złagodzi te dolegliwości. Pasta powinna zawierać fluorek.
krok 2
Dobór szczotki do zębów jest równie istotny. Najlepiej wybierz szczotkę wyższej jakości, która zapewni max. dostęp do szczelin pomiędzy zębami. Szczotka powinna mieć również powierzchnię do czyszczenia języka.
krok 3
Szczotkuj zęby zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej. Ruchy powinny być wolne i dokładne. Szczotka powinna znajdować się w pozycji 45% do zębów. Nie zapomnij wyczyścić języka. Dlatego twój oddech będzie świeży.
krok 4
Używaj nici dentystycznej co najmniej raz na dzień. Dlatego będziesz mieć większą pewność, iż pozbyłeś się wszystkich resztek jedzenia. Po tej czynności przepłucz zęby wodą bądź płynem do płukania ust.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.