Leczenie Jak uśmierzyć ból zęba przyczyny. Co znaczy najwyższym stopniu uprzykrzających życie bólów.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uśmierzyć ból zęba?

Definicja z ang. How to relieve toothache, z niem. Wie zu lindern Zahnschmerzen.

Co to znaczy: Ból zęba nie należy do przyjemności - wręcz przeciwnie. To jest jeden z w najwyższym stopniu uprzykrzających życie bólów jakie istnieją. Oczywiście najprostszym metodą by uniknąć bólu zęba jest jego zapobieganie. Niestety nie zawsze się to udaje. Co zatem zrobić jak ząb rozpoczyna boleć? Jak uśmierzyć ten nieznośny ból?
AspirynaIbuprofenWacikDentystaSzczoteczka do zębów
krok 1
Nagły ból zęba możesz uśmierzyć dzięki aspiryny. Rozpuść aspirynę na łyżeczce a następnie przełóż na mały wacik i przyłóż do bolącego zęba. Trzymaj tak poprzez 5-10 min..
krok 2
Jeżeli ból zęba wywołany jest wypadnięciem plomby albo ubytkiem wypełnij dziurkę woskiem ortodontycznym (wosk ortodontyczny kupisz w aptekach i na przykład na Allegro). Wosk ten zapobiegnie bólowi wywołanemu poprzez zimną wodę, jedzenie i tym podobne Trzymaj go tak długo aż udasz się do dentysty na trwałe wypełnienie ubytku. Zanim zabezpieczysz ubytek woskiem dokładnie umyj zęby i wypłucz buzię.
krok 3
Ból zęba uśmierza także szałwia. Zalej kilka torebek szałwii wrzątkiem. Po ostygnięciu płucz nim usta.
krok 4
Jeżeli masz olejek goździkowy możesz go wykorzystać do walki z bólem zęba. Należy nasączyć nim wacik i przyłożyć do bolącego zęba na 15 min. Jeżeli nie masz olejku - zmiażdż goździk i załóż go na zęba.
krok 5
Do dziurki w zębie załóż trochę soli. Ból powinien troszkę zelżeć.
krok 6
Jeżeli ząb boli, przyłóż do niego wacik nasączony w alkoholu.
krok 7
Zmieszaj ze sobą kit pszczeli ze spirytusem (proporcje 1:5) i przelej do buteleczki. Każdego dnia wstrząsaj. Po 2 tygodniach preparat będzie gotowy. Nanieś niewielką liczba roztworu na wacik i przyłóż do bolącego zęba na 15 min.
Wskazówki i ostrzeżenia
Koniecznie idź do dentysty. Powyższe metody na ból zęba pomagają w jego uśmierzeniu jednak tylko na pewien czas. Prędzej czy później znów zacznie boleć. Trzeba usunąć przyczynę a nie tylko skutek (w tym przypadku ból).
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 2

    U mnie niedawno przy okropnym bólu zęba (skończyło się leczeniem kanałowym), bardzo dobrze podziałała stara dobra pyralgina. SKutecznie i szybko uśmierzyła ból

    Dzień dobry mam na imię Asia i mam taki mały problem ostatnio zaczął mnie pobolewać ząb i zauważyłam że jest mała dziurka usłyszałam od znajomego o wosku ortodontycznym tylko nie wiem jak mam go użyć i na jak długo on wystarcza ? proszę o o pomoc