Leczenie Jak wybielić zęby domowym sposobem przyczyny. Co znaczy tanie i skuteczne. Z dnia dziennie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Definicja z ang. How to whiten your teeth of home, z niem. Wie Sie Ihre Zähne zu Hause aufhellen.

Co to znaczy: Poniżej przedstawiam domowe sposoby wybielania zębów. Są one przede wszystkim tanie i skuteczne. Z dnia dziennie twój uśmiech będzie piękniejszy a zęby bielsze. Zamiast wybielać zęby w sposób chemiczny, niezdrowy dla szkliwa zaufaj naturze. Prócz tego, iż twoje zęby będą białe, będą także zdrowe i silne.
pomarańczetruskawkiwoda utlenionasoda spożywczaorzechy włoskie
krok 1
Skórka pomarańczowa ma właściwości wybielające. Każdego dnia nacieraj zęby wewnętrzną częścią skórki z pomarańczy.
krok 2
Rozetrzyj dwie, trzy truskawki na papkę. Używaj jej jako pasta do zębów. Truskawki prócz właściwości wybielających mają także właściwości czyszczące zęby. Częste jedzenie truskawek zapobiega osadzaniu się kamienia na zębach.
krok 3
Zmieszaj sodę spożywczą i sól jodową. Weź łyżeczkę sody, zmieszaj ze szczyptą soli i wcieraj tą mieszankę w zęby dzięki szczoteczki. Należy jednak uważać - sól ma działanie ścierające i może wywołać osłabienie szkliwa a tym samym wrażliwość zębów na różne czynniki takie jak ciepłe, zimne, słodkie i tym podobne
krok 4
Rozdrobniony orzech włoski naturalnie wyczyści zęby, zapobiega ich żółknięciu i osadzaniu się kamienia. Utrzyma twoje zęby białe i wolne od bakterii.
krok 5
Zanurz w wodzie utlenionej patyczek higieniczny. Delikatnie przecieraj nim zęby omijając dziąsła, by ich nie podrażnić.
krok 6
Płucz usta roztworem z octu i wody.
krok 7
Czyść zęby popiołem drzewnym. Popiół drzewny już od wieków jest znany ze swoich właściwości wybielających.
krok 8
Myj zęby sokiem z cytryny. Kwas zawarty w cytrynie ma właściwości wybielające.
krok 9
Wysuszony i sproszkowany liść laurowy zmieszany z suchą (i sproszkowaną) skórką z pomarańczy jest znakomitym metodą na wybielenie zębów. Liść laurowy ochroni cię przed próchnicą zębów.
krok 10
Do pasty (nałożonej już na szczoteczkę) dodaj kroplę olejku goździkowego. Olejek goździkowy ma dodatkowe właściwości - minimalizuje wrażliwość zębów, wzmacnia szkliwo i działa przeciwbólowo i przeciwbakteryjnie.
krok 11
Żuj gumy wybielające i używaj past wybielających i wybielających zęby płynów do płukania j. ustnej (na przykład Colgate Plax Whitening).
krok 12
Używaj nici do czyszczenia przestrzeni międzyzębnych.
krok 13
Kawa i herbata powodują żółknięcie zębów - by tego uniknąć pij poprzez rurkę. Picie poprzez rurkę spowoduje iż płyn będzie miał min. kontakt z zębami.
Wskazówki i ostrzeżenia
Unikaj kawy, tytoniu, musztardy, ketchupu, coli, czerwonego wina, czerwonych sosów. każdego dnia używaj nicy dentystycznychmyj zęby po każdym posiłku albo jeżeli nie masz takiej możliwości żuj gumy czyszczące zębyużywaj szczoteczki elektrycznejWybielanie zębów domowymi metodami nie trwa jedną noc. Musisz uzbroić się w cierpliwość. by kompletnie i dokładnie usunąć kamień z zębów udaj się do dentysty.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.