Leczenie Sposoby na ból zęba przyczyny. Co znaczy zmrużenie oka w nocy. Nie każdy doświadczył tego.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Sposoby na ból zęba

Definicja z ang. Ways to toothache, z niem. Wege zur Zahnschmerzen.

Co to znaczy: Bolący ząb potrafi efektywnie zniszczyć nawet idealny dzień albo uniemożliwić zmrużenie oka w nocy. Nie każdy doświadczył tego okropnego uczucia, a kto nie doświadczył powinien być na to przygotowany. Niestety nie zawsze możemy od razu udać się do stomatologa, a w takiej sytuacji jesteśmy zdani na swoją pomysłowość i wiedzę o tym jak radzić sobie z bólem.
Przyczyn bólu może być kilka, a każdy z nich jest inaczej odczuwalny i inaczej się go leczy.
krok 1
Częstym problemem jest nadwrażliwość na zimno i ciepło, która dotyka nawet osoby bardzo dbające o higienę j. ustnej. Przeszywający ból, pojawia się regularnie w najmniej odpowiednim momencie, na przykład w czasie picia kawy z przyjaciółmi albo przy lodowym deserze na randce. Warto więc zawsze mieć przy sobie specjalną pastę, która doraźnie przynosi ulgę. Oprócz tego do codziennej pielęgnacji warto wybrać pastę do mycia zębów, która dedykowana jest właśnie tej przypadłości.
krok 2
Jeżeli niespodziewanie napadnie nas ból wynikający z dziury w zębie, a nie chcemy brać leków, możemy posłużyć się zwykłym goździkiem. Jeden goździk rozgryzamy w rejonie ubytku, a ból na pewno zelżeje. Goździk działa antyseptycznie i ma silny smak, który dodatkowo zagłuszy ból. Możemy także zakupić w aptece olejek goździkowy, który mieszamy z odrobiną zwykłego oleju i nacieramy bolące miejsce.
krok 3
Jeżeli ból dokucza osobie dorosłej, możemy poratować ją kieliszkiem wódki. Alkoholu nie wypijamy, tylko przepłukujemy nim usta, a w szczególności tą stronę, po której znajduje się ubytek.
krok 4
Jeżeli wyleciała nam plomba, a mamy w domu nalewkę z bursztynów na spirytusie, możemy wyłowić kawałek kamienia i umieścić go na chwilę w pobliżu powstałej dziury. Alkohol działa bakteriobójczo i efektywnie uśmierza ból.
krok 5
Dobrym naturalnym metodą, działającym zbawiennie w szczególności w razie paradontozy, jest wosk pszczeli, a więc propolis. Możemy zakupić go w sklepach z produktami ekologicznymi i przygotować z niego nalewkę, którą przechowujemy zawsze w pogotowiu i używamy w przypadku potrzeby.
krok 6
Bardzo naturalnym i dziwnym metodą jest wykorzystanie czosnku. Wedle zaleceniami babć, należy umieścić pół ząbka w uchu przeciwległym do bolącej strony, a więc jeżeli boli nas ząb po lewej stronie, wkładamy czosnek do prawego ucha. Może i to jest ekscentryczny sposób, lecz zawsze warto spróbować.
krok 7
W ostateczności zawsze pozostają nam łagodne środki przeciwbólowe, które służące w rozsądnych ilościach nie powinny zaszkodzić, a na pewno przyniosą ulgę.
krok 8
Pamiętajmy także, iż wszystkie podane powyżej metody są doraźnym rozwiązaniem i przy najbliższej okazji należy udać się z bólem do stomatologa.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.