Leczenie Jak złagodzić ugryzienie komara przyczyny. Co znaczy nieskuteczne to grubo się mylisz. Są.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak złagodzić ugryzienie komara?

Definicja z ang. How to ease the bite of a mosquito, z niem. Wie der Stich einer Mücke zu erleichtern.

Co to znaczy: Jeżeli myślisz, iż naturalne metody łagodzenia swędzenia po ukąszeniu komara są nieskuteczne to grubo się mylisz. Są one tak samo dobre a może i lepsze od większości żeli na ukąszenia, które możesz kupić w sklepie. Nie wydawaj zatem niepotrzebnie pieniędzy, tylko użyj tego co masz w swojej kuchni czy łazience.
krok 1
Ocet
Ocet jest jednym z wytwórów, który każdy ma w swojej kuchni lecz tak naprawdę niewielu wie, kiedy go stosować. Dzięki octu można pozbyć się kamienia z czajnika czy wyczyścić płytki w łazience - lecz to zwykłym octem. By zaś złagodzić swędzenie po ugryzieniu komara potrzebujesz octu jabłkowego. Nasącz wacik octem jabłkowym i przyłóż go na paręnaście sekund do miejsca po ugryzieniu - zarówno ból jak i swędzenie miną!
krok 2
Pasta do zębów
Może pomyślisz sobie " lecz głupota!" " lecz naprawdę, to jest jeden z naturalnych sposobów, które faktycznie działają! By swędzenie ustąpiło należy nałożyć na bąbla pastę (najlepiej miętową, " lecz każda powinna zadziałać). Zobaczysz, iż po chwili miejsce po ukąszeniu przestanie szczypać i łaskotać.
krok 3
Lód
Czy zauważyłeś, iż jeżeli przyłożysz coś zimnego do swędzącego miejsca ono przestaje swędzieć? Przyłóż zatem kostkę lodu do opuchlizny powstałej po ugryzieniu a swędzenie minie. Niestety kiedy kostka lodu się roztopi to swędzenie powróci.
krok 4
Aloes
Aloes jest doskonały na sporo dolegliwości - również na nieznośne swędzenie po ugryzieniu komarów. Swędzenie nie mija kompletnie jak w razie octu czy pasty do zębów, " lecz jest wiele mniej odczuwalne. jeżeli masz zatem aloes w doniczce to go użyj!
krok 5
Cytryna
Cytryna jest dobra nie tylko na przeziębienie czy do rozjaśnienia włosów. Również pomoże ci złagodzić swędzenie po ugryzieniu owadów. Kilka kropel na ugryzione miejsce a swędzenie zniknie i nie wróci.
krok 6
Soda oczyszczona
Soda oczyszczona ma sporo zastosowań. Tak jak produkty wyżej, jest doskonała również na swędzenie po ugryzieniach komarów. Zmieszaj odrobinę sody oczyszczonej z wodą. Powstałą pastę nałóż na swędzące miejsce na 15 min. - w magiczny sposób swędzenie minie!
krok 7
Czosnek
Na koniec coś, co koniecznie musisz zastosować a mianowicie czosnek. Nie pachnie on przepięknie dla ludzi " lecz dla komarów także nie! Oprócz tego czosnek ma działanie antybakteryjne a jeżeli go nałożysz na swędzące miejsce, to przestaniesz się drapać w zaledwie kilka min.. jeżeli chodzi o mnie to czosnek jest idealny!
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.